Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet a darálthúst...

Hogy lehet a darálthúst gyorsan puhára főzni?

Figyelt kérdés
Pörköltet szoktam ledarálni, az puha, de darálthús mindig kemény morzsalékos lesz.

2014. jan. 9. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

A darálthús az mindig morzsalékos lesz. Az sem mindegy ,hogy milyen állat darált húsa mert a főzési idő is más.

Kb 40perc alat puhának kell lennie.

Mit csinálsz?

2014. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Zöldséges-tésztás-tepsis valamit akarok összehozni darált sertéshúsból, de eddig soha nem volt jó , ha darálthúst pároltam-sütöttem.

Lehet, hogy rövid ideig?

2014. jan. 9. 11:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pirítsd meg egy kis hagymával a húst, mert így nem lesz olyan száraz, mintha csak simán főznéd.
2014. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Főzés után daráld át még egyszer.
2014. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Én addig szoktam hagymás olajon pirítani, amíg teljesen ki nem fehéredik. Utána főzöm még egy tíz percet saját levében, aztán kezdek hozzá a tényleges étel elkészítéséhez.
2014. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egyszerüen túlfözöd. A darált húsnak elég, ha zsiradékon átpirítod és utána fedö alatt 10 percig párolod. Igy nem lesz soha száraz, morzsás.
2014. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is kb. 10 percig szoktam olajon sütögetni. Soha nem kemény vagy száraz, pedig sertéscombból csinálom, ami elvileg száraz hús. De csirkemellet is sütöttem már, az is jó volt. Mondjuk olaj kell alá rendesen, nekem soha nem elég 1 evőkanál...
2014. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha hagymán piritod a darált hus, az ugy müködik, minta a pörkölt. Először ki kell piritani a hagymás zsiron, majd ha levet eresztett, lassan, vaslapon puhára kell főzni-párolni. És ez bizony nem lo perc, mert a pörkölt sem lo perc. Igy kell puhára párolni, majd levét elfőzni. A pörkölt is kemény, mikor elkezded. A különbség csak az, hogy ez a hus nem kockákból áll, hanem vagdalékból, de az is nyers hus.
2014. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ, én is gyorsan szoktam, de az nem vált be.

Holnap kipróbálom, illetve kivárom türelmesen míg puha nem lesz.

Persze én is hagymás alapon fogom készíteni:-)

2014. jan. 9. 16:08
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
14.19-es vagyok. Aki lepontozott, az nem tud főzni.
2014. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!