Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SÜRGŐS! Élesztő helyett...

SÜRGŐS! Élesztő helyett használhatok sütőport?

Figyelt kérdés
kuglófot szeretnék sütni és csak élesztőm nincsen tehetek bele sütőport helyette? ha igen mennyit?

2014. jan. 11. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
ha élesztős tésztát kevertél ki hozzá akkor nem : Ha kevert ,tésztás akkor igen .
2014. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele, de ez nagyon sok mindentől függ. Főleg a mérettől.
2014. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kb. 24 cm átmérőjű a forma
2014. jan. 11. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
A súlyára gondoltam kb?
2014. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kb. 0.35kg
2014. jan. 11. 16:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon kicsi tészta.Itt a késhegynyi és a csapott kávéskanál közé lőd be az adagot.

Azért ne számíts kiemelkedő eredményre az élesztővel nem veszi fel a nagysági versenyt, de legalább nem kell kidobni a tésztát.

(Csak kevés gázt termel)

Aztán ha megsült nem lesz olyan, mint várod, ráérsz akkor kidobni. A sütés-főzés ilyen. Ha mersz próbálkozni, akkor van esélyed elrontani is, de az újításnak is!

Én azért felvernék egy tojást is lazításnak a biztonság kedvéért. Tudod a sárgát külön a fehérjétől, majd a fehérjét is habbá verve lassan, óvatosan beleforgatva.

Ha szerencséd van lesz egy márványkuglófod.

De ne okolj a "lehetségesen" buta tanács miatt!

2014. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sem az íze, sem az állaga nem lesz olyan. Ha szerencséd van, ehető lesz. Én nem kockáztatnék, de ha van kedved, próbáld ki és számolj be az eredményről!
2014. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget de nem nagyon sikerült ezzel a receptel:/ de kerestem egy sütőporos receptet és az már nagyon finom lett:)
2014. jan. 12. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:

SAJNÁLOM!

De legalább +próbáltad.

2014. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!