Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik állat húsát szeretitek,...

Melyik állat húsát szeretitek, és miért melyikét nem és miért nem?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobban a kacsát, libát, nyulat, birkát és a halakat szeretem a jellegzetes ízük miatt. Amúgy mindenevő vagyok, szeretem a csirkét, a marhát, a sertést is. Amit kevésbé szeretek, az a pulyka. Azt is megeszem, ha jól van elkészítve, de önmagában nagyon semmilyen, jellegtelen az íze.
2014. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én általában a baromfit, azonbelül is a tyúkot szokta, disznót, birkát. A baromfit és a birkát szeretem a legjobban, de a disznóból készült dolgokat is. Kecskét nagyon régen ettem, nem emlékszem milyen volt, de biztos szeretném. Marhabendőből készült pacalt nagyon. Régen ettem pulykát. Kacsa, liba nagyon jó. De azt el lehet mondani, hogy azok a legjobbak, amiket nem táppal nyomnak teli, hanem normális kajákat esznek. A vadhúsok nagyon jók, az az igazi. Fácánt már ettem, másre nem emlékszem, azt hiszem vaddisznót ettem már.

Amit viszont nagyon szeretek, az a hal. Az nagyon finom, és egésszéges is. Ponty, meg különböző nagy növényevő, meg a harcsa. Így a szálkák is könnyebben elkerülhetőek.

2014. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom a 2-es válaszolót, pont a vadhúsokat hagytam ki az előbb a felsorolásból, pedig tényleg nagyon finomak, azok is előkelő helyen szerepelnek nálam. :)

1-es voltam.

2014. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit szeretek: disznó (jóféle házi), zsíros halak (lazac, harcsa), de pl. a béka és a polip is finom tud lenni. Szarvassal pici tapasztalatom van, de az is jó volt.

Amit sosem eszem: csirke. Nekem rém unalmas (bár elismerem, hogy jól fűszerezve finom lehet, de jól fűszerezve szinte bármelyik zöldség jobb nekem). Gyerekkoromban minden héten csirke volt (heti egy húsos ebédünk volt, max +1 parízer vagy virsli típusú), a végén vega lettem pár évre, de most sem eszem sok húst, évi egypárszor elég. Na, akkor már megválogatom, mi az, házi és vad jöhet szóba.

A fácánt sem szeretem, csak levesnek, s a csiga se ízlik. A száraz halak pedig főleg nem. A kardhal pl. keserű számomra.

2014. jan. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Baromfi húsát szeretem, disznót valamiért nem, rosszul vagyok tőle, marhahúst is szeretném, ha lenne elfogadható áron jófajta.
2014. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindent a maga ízéért. marhát, vadat, disznót, szárnyasjószágot is bármelyiket, akár vad, akár "szelídített "...Szóval " halat, vadat, s mi jó falat "

Sokféle tengeri herkentyűt is ettem, sőt, csigát, békát is, persze profi módon elkészítve. egyiknek sem vagyok ellenére, de mindent a maga helyén. Bárhol jártam a nagyvilágban, mindig megkóstoltam a helyi specialításokat, még ha birkatöke is volt. egyszer élünk... XD)

2014. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csirkehúst szeretem a magyar vagy lengyel sertést szeretem, de angliában élek, ugyhogy csak ritkán eszem. Birkának már a szagátol is hányingerem van. Kacsát, libát nyulat nem szeretem. Marhát megeszem ha nagyon éhez vagyok. A halból nem minden fajtát szeretem, de azért mindet megeszem. és miért? Azt nem tudom ilyen az ízlésem
2014. jan. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!