Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljam a csikremellet,...

Hogy csináljam a csikremellet, hogy ne legyen betonszáraz?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 18:28
1 2
 11/16 bumbi02 ***** válasza:
75%
Nagyon forró serpenyőben hirtelen pirítsd meg mindkét oldalát aranybarnára (kb 2-2 perc, max 3), majd ezután süsd 160 fokon a sütőben kb 10 percig. A serpenyőben egy kérget csinálsz lényegében a húsra, ami gátolja a húsnedvek kiszabadulását. Ez a legtöbb húsnál nagyon jól működő eljárás, például egy jó steak elkészítésénél is, de egy libamell, vagy kacsamell sütésénél is bevált trükk: )
2014. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

Én is hasonlóan készítem, mint "bumbi" a csirkemellet és karajt is. Serpenyőben hirtelen elősütöm, mindkét oldalát 2-3 percig, amíg piroskás kérget kap. Villát soha nem szórok bele, lapáttal fordítom meg, és teszem zsiradékkal kikent tepsibe. a serpenyőben maradt pecsenyelevet kevés vízzel beforralom és ráöntöm a húsra.Én lefóliázva sütöm még 10-15 percig, majd fólia nélkül adok neki egy kis pírt.Itt kell vigyázni, nem kiszárítani !Csak 1-2 percről lehet szó.

Mindig szaftos, omlós hús a végeredmény.

2014. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Bumbi módszerével tényleg nagyon jó a csirkemell. Én majdnem csak azt eszem, kialakult már, hogy ne szárítsam ki. Vagy eleve sütőbe rakom be, lefóliázva, párolódik, utána megpirítom. Vagy sütőzacskóban. Vagy római tálban (akkor is egy icipicit elősütöm). Vagy ahogy korábban írták, mint francia szelet, én párizsiasan rántottnak ismerem: előbb lisztbe, utána tojásba forgatni a húst és kisütni olajban. Puhább mint a prézlis.
2014. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 bumbi02 ***** válasza:

Látom valaki végig trollkodta a válaszokat, annak ellenére, hogy mindenki jó eljárást írt, mindenki 50-60%-on, sőt van aki 0%-on...



Amúgy 12-es.. Tudom, hogy gépelési hiba, de én meg vizuális típus vagyok, és elképzeltem hogy egy vödör villát szórsz a húsra..: ))

2014. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Oké, most olvastam el, jól megnevettettél, köszi:)
2014. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én egyszer úgy csináltam a grillcsirkét, hogy egy sörösdobozra húztam rá, amit betekertem alufóliával, de a teteje nyitva volt, persze nem volt tele, szóval így állítva ment a sütőbe, mint a vaj olyan volt a cici. Azért nem csinálom, mert sokat kínlódtam, hogy ne boruljon el.

A tejben pácolás is jó, én teszek bele pár gerezd hagymát és egy éjszakát állni hagyom. Régebben tejföllel csináltam, de tejjel jobb.

Amit még lehet, ha már nagyon száraz valami szószt csinálsz hozzá, akár valami sajtszószt vagy tzatzikit, vagy valami gombás tejszínest. Ezek jól mennek a csirkemellhez.

2014. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!