Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Teflonos edényben kisütött...

Teflonos edényben kisütött töpörtyűnek lehet baja? Felszabadulhatnak káros anyagok a teflonból a zsír forráspontja közelében már?

Figyelt kérdés

Anyám teflonban sütött ki töpörtyűt és szerinte műanyagos szaga van, úgy gondolja, hogy biztos a teflonból felszabadultak káros anyagok.

Szerintem csak enyhén égettes a szag.

Felszabadulhatnak káros anyagok teflonból töpisütésnél? Elég magas a forró zsír hőmérséklete hozzá?



2014. jan. 19. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az lenne, semmit nem lehetne teflonban sütni.

Wikipédia szerint kb. 320 fok a teflon olvadáspontja, de a [link] szerint roppant veszélyes már alacsonyabb hőmérsékleten is.


Én bátran szoktam teflonedényben sütni...

2014. jan. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na és akkor mi van?


A műanyag emészthetetlen...

2014. jan. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%

ja, emészthetetlen.. és rákkeltő.

Egyébként biztosan nem szabadult fel belőle semmi...

2014. jan. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi bajotok nem lesz tőle. Anyukád csak aggódik, de nincs semmi alapja az aggodalmának. nyugodtan egyétek meg, ne parázzatok mindenféle hitekkel és tévhitekkel a fejetekben.
2014. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!