Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Műanyagos borítású serpenyő...

Műanyagos borítású serpenyő nyele nagyobb lángnál (gáz) fura szagot ad? A Tefálnál nem volt ilyen gond, sosem éreztem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek is van olyan serpenyőtök amit nem tudtok nagy lángon használni? Nekem ez egy kerámia bevonatos serpenyő. De ezelőtt tefál teflonost használtam, soha nem éreztem a nyél szagát, pedig az sem acél nyelű volt. Amúgy általában rozsdamentes acél edényeket használok, ott nyilván nincs ilyen gond, az enyémeknek a fülük is fém.

Ne használjam nagy lángon mi?


2014. jan. 30. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem nincs ilyen kerámia serpenyőm. a barát nőmnek van ő is mondta ,hogy olyan mintha olcsó müanyaggal vonták volna be nyelét ,mert érzi a szagát.

kislángon ovatosan . a barát nőm nem is használja azóta.

2014. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a pláne, hogy mégcsak nem is volt olcsó 4e ft leárazva és nagy ismert üzletbe vettem.
2014. jan. 30. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen, drága vastag falú edények, de ha a műanyag fület éri a meleg, elkezd pattogni és nagyon büdös, szerintem rákkeltő. Majdnem az összes edényem ilyen sajnos, nagyon kell vigyáznom, hogy kisebb legyen a láng, mint az edény alja.
2014. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy az a szag nem a legegészségesebb végülis a műanyag érződik....

Hát mindegy maradok a kisebb lángnál, csak megszoktam, hogy a tefál teflonost feltekerhettem nagyobbra, hogy hamarabb melegedjen az olaj a sütéshez, ezt meg akkor lassabban.

De szerintem minden ilyen műanyag borítású ilyen kell hogy legyen csak nekem ez az első ilyenem amin szagot érzek, műanyag borításúm csak a tefal volt, de azon nem volt ilyen.

2014. jan. 30. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A műanyag nyél valamilyen hőre keménydő műanygból szokott készülni. Régen bakelitet használtak, mostanában nem tudom. Hő hatására annak is érdekes és kellemetlen szaga volt. Nem hinném hogy az ilyen mennyiségű kipárolgás káros lenne.
2017. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Régi volt a kérdésem, de azóta imádom ezt a serpenyőt és érdekes egy darabig volt ez a szag és aztán megszűnt. A serpenyő azóta is hibátlan.

2017. dec. 4. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!