Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért utálja a tonhalat/tonhalkonzit?

Figyelt kérdés

Vagy ez is attól függ, hogy ki hogyan nő fel? Nálunk pl mindenki imádja a tonhalat, szardíniát, így én is nagyon szeretem.


Szerintetek?


2014. jan. 31. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem, s mi is ettünk otthon gyerekkorunkban. Nem tudom, mitől függ ez. Én rengeteg olyan élelmiszert kedvelek, amiket felnőttként fogyasztottam először, talán nem ettől függ.

Sok embert ismerek, aki szereti a halkonzerveket. Én jobban szeretem őket, mint a friss halból készült ételeket.

2014. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kifejezetten a tonhalat nem szeretik, hanem sokan nem szeretik egyáltalán a halat. Nem szoktak hozzá, mert nem nagyon ettek otthon. Vagy úgy volt elkészítve, hogy nem ízlett nekik, ezért nem szerették meg.
2014. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg az emberek nagy része szeretne ilyet enni, csak sokaknak drága. Magyarországon embertelen ára van a tonhalkonzervnek - Amerikában pl. egy jó nagy konzervdoboznyit kapsz a 99 centes boltban!
2014. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán utálom a halat.

Szüleim szeretik a halat,tesóm is,én nem.

Soha nem bírtam az állagát,az ízét,kinézetre se tetszenek...

2014. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szaga miatt. Én csak ezért gondolom meg, mikor bontsak fel egyet. De amúgy szeretjük, mindig van itthon 5-6 dobozzal és heti egyszer biztos eszünk. Nagyim is sok halat evett és most lesz 90 éves, még teljesen ép testileg, szellemileg, lehet, hogy pont a hal miatt.
2014. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Sokan eleve nem szeretik a halat sem. Egyébként a tonhal büdös, ha tetszik, ha nem.
2014. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én szeretem a halat. De a tonhalat utálom engem tonhal szaga is irritál az ízét egyszerűen nem szeretem.
2014. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En a tonhalat nagyon szeretem, a szardiniat nem. Utobbit azert nem, mert altalaban ott a feje es a farka is, es nem tudok elvonatkoztatni, az nekem egy halott allat.

A szaga egyaltalan nem irrital, ugy altalaban nem vagyok kenyes a szagokra. (a benzinre, na arra igen :) )

A kornyezetemben sincs olyan, aki kifejezetten ezeket nem szeretne, aki nem szereti, az amblokk a halat nem eszi meg, lehet az akarmilyen.

2014. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én nagyon szeretem a tengeri halakat, viszont a folyami halaknál ki nem állhatom azt a bizonyos iszapos mellékízt.

Gyerekkoromban is sokszor volt itthon hal, megszoktam, gondolom amiatt szerettem meg.

Viszont a folyami hal iszony attól alakult ki, hogy karácsonykor mindig rántott ponty patkót kellett enni, illetve egyszer a torkomon akadt egy nagyobb szálka, amiből aztán ügyelet lett. Ezért aztán amelyik halban sok a szálka, azt nem szívesen eszem.

A konzervek közül mindet szeretem, fő hogy természetes levében legyen.

A legnagyobb kedvenc a lazac, bármilyen módon meg tudom enni.

2014. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!