Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetej 2 kg pörkölthúshoz...

Szerintetej 2 kg pörkölthúshoz mennyi a szükséges vöröshagyma mennyiség?

Figyelt kérdés
Hány fej,hány deka,kicsi,nagy?Minden válasz érdekel,köszi!

2014. febr. 1. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
2 db közepes (kicsit nagyobb méretü, mint egy tojás) fej elég.
2014. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Egy kiló húshoz, két közepes fej hagyma........ adásomat megszakítva, kimentem megmérni, amekkorára gondolok, mert nem szoktam mérni,- 10 dekás-volt egy szem.

Ennyi szerintem tökéletesen elég egy kitűnő pörköltalapnak, de ezt más nagyon sokszor megírtam, megírtuk többen, többször is.

Nagyon sok függ a hagyma megfelelő előkészítéséhez egy jó pörkölthöz.

2014. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
3 fej nagyobbacska,vagy 4 közepes,de több is lehet.
2014. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
68%
1kg húshoz 0.25 kg vöröshagyma kell hogy jó szaftos legyen !
2014. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 acelsziv ***** válasza:
40%
én min fél -egy kilót belevágnék. A hagyma adja a szaftot. Anélkül csak zsírban fog úszni a hús.
2014. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
NEM a hagyma adja a szaftot, hanem a zsír és a megfelelő hús, és pirospaprika. Egy kiló húshoz elég 1 közepes fej és bő evőkanálnyi zsír. A sok hagymától csak édes lesz a pörkölt. Csak annyi vizet szabad ráönteni, amennyi éppen ellepi, mire megfől a hús, akkor már csak a szaftja marad.
2014. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:
100%
Csatlakozom a "két közepes fej/kiló hús" táborhoz.
2014. febr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Kilójához 25 dkg kell az biztos, de 30-at is elbír, ha valaki jó hagymásan szereti. Ennél kevesebbel nekem ízetlen.
2014. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Férfi vagyok, én gondolomformán szoktam adagolni, amikor egyedül éltem. 1 kg én is kb 1 tojás nagyságú hagynát használnák, tehát 2 kg húshoz kb 2 db ojás nagyságút vagy ennek megfelelő mennyiséget használnék. Dehát mindenkine más ízlik, ez olyan, hogy egyszer elkészited, és akkor már tudsz hozzá viszonyitani, hogy legközelebb min változtass.
2020. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, bocs az elirásokért, de szerintem igy is érthető :) 2 fej hagyma, amik kb tojás nagyságúak, de amúgy meg ízlés szerint :)
2020. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!