Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan tudom hogy a zacskós...

Honnan tudom hogy a zacskós rizs már megfőtt?

Figyelt kérdés
mert ugye a sima rizsát meg tudom kóstolni de ezt nem. elég az a főzési idő ami rá van írva? barna rizsre pl 25 perc van írva, de mindenhol azt olvastam hogy 40 perc kell neki.
2014. febr. 2. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Addig ideig és úgy kell megfőzni amennyi ennek a dobozára van írva !


Vannak különféle rizs típusok a világban azon belül is több fajta minőségben, arról nem beszélve hogy van amelyik már elő -főzött/gőzölt. Ezenkívül a rizs otthoni megfőzése is történhet különféle módokon.

Szóval sok féle létezik,úgyhogy aki nem profi ..az maradjon annál amit a saját dobozára rá írnak.

2014. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha zacskós előfőzött rizsről van szó, akkor egy fakanálra akasztva kell belógatni a forrásban levő vízbe (fakanál átfektetve a fazék peremén) és addig főzni, míg a zacskóban a zacskó kifeszüléséig megdagad a zacskó tartalma.
2014. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A zacskós rizs nem nyers, hanem mar elöfözött, ezért is lehet rövidebb idö alatt elkészíteni.

A síma fehér rizs sem lesz jó 10 perc alatt, a zacskós igen.


A barna is azért puhul meg hamarébb, mert már elöfözött.


A ráírt idöt kell figyelni, de ha a zacskó teljesen tele lesz, az is biztos jel.

2014. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!