Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szolnátok egy ilyen...

Mit szolnátok egy ilyen receptes könyvhöz?

Figyelt kérdés

A keresztlányom most 13 éves és minden rokonál van valami amit imád étel. Szeret a konyhába lenni minden érdekli ami sütés főzés.

Arra gondoltam ,hogy megkérem a nagyikat ,kedvenc rokonait ,hogy kézzel írják le a receptjeiket amiért oda van a kersztlányom . Mindenki ,irhantna pár

sort a keresztlányommal kapcsolatban. és a receptet.

A kézzell írottakat ,a könyv egyik oldalára nyomtatva az eredeti formát meghagyva ,a másik oldalra pedig az eredeti irott receptek kerülnének.

Nem tudom ,hogy jó ötlet e. Valami egyedit szeretnék neki adni. Azért gondoltam ,hogy elkezdem most gyüjteni neki mert sok idősebb van a társaságban.


2014. márc. 5. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem is fog érte rajongani,10-20 év múlva egy olyan könyv lesz,amiért örökké hálás lesz,hisz 10-20 év múlva már lehet neki csak ennyi tárgyi emlék marad az idősebb rokonoktól.

Én megkérném az adott rokonokat hogy pár kedves sort is irjon a receptek mellé,ne csak a száraz receptet.

2014. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon örülne neki. Én annyit változtatnék ezen az elképzelésen, hogy a kézzel írottat fényképezném le, szereznék még a nagyikról is képeket, többnyire közöset a keresztlányommal, és fotó könyvet csináltatnék belőle. Egy életre megmarad, nem potyog szét, lehet olyan lapra nyomtattatni a képeket amit akár le is lehet törölni. Az extrem digitálnál érdemes megnézni, mindig ott csináltatom, nagyon szépen dolgoznak.
2014. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hú ez eszembe jutott ,hogy kis fénykép kerülön mellé.
2014. márc. 5. 11:19
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem most kapná meg majd ha indulna az önnálló életbe.

Csak szeretném ha mindeki bele kerülne aki fontos neki.

2014. márc. 5. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazán mondom, hogy nagyon jó és eredeti ötlet. csak gratulálni tudok hozzá.Tényleg egy életreszóló fantasztikus ajándék !Remélem a keresztanyu is bekerül az albumba :)Sőt Te, mint ötletgazda és ajándékozó, valami szép bevezető ajánlást is megfogalmazhatsz az elejére.

nekem is van vagy 300 kézzel írott receptem, nagyiktól, rokonoktól, barátoktól , kollégáktól. sokat a kézírásról tudok, hogy kié, vagy odaírtam, hogy pl Ica néni, vagy Irénke néni receptje.

Jó lenne ezeket is egy rendszerbe foglalni, de talán majd az unokám... :)

Üdv és sok sikert a szép gondolat kivitelezéséhez.

2014. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fú tök jó ötlet, szerintem imádni fog érte. Komolyan mondom, ötletes vagy :)
2014. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SzarvasLászló ***** válasza:
Ha már a kiváló gesztus és gondolat mellett receptes könyv is lesz ez az összeállítás, akkor talán érdemes a Lányodnak egy fényképezőt is adni, hogy fotózza le az ételeket, vagy pár mozzanatot a készítésről vagy esetleg egy közös képet az ételről és készítőiről vagy a nagy kajálásról.
2014. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!