Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet főzni sóskából és...

Mit lehet főzni sóskából és spenótból tej nélkül?

Figyelt kérdés
Ha tejes főzeléknek eszem az alul változatlan formában távozik a szervezetemből.
2014. márc. 7. 18:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Csináld lisztes-vizes habarással, vagy fehér rántással.

Felvert tojással is lehet sűríteni.

2014. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
ne főzeléket csinálj belőle. a spenótot simán főzd meg fokhagymával és hozzákeverheted márványsajtos-diós-tejszínes öntethez, amit össze forralhatsz mondjuk sült csirkemellel.
2014. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Ne csinálj belőle főzeléket, annál jobban el se lehetne rontani! Kész ínyencség mindkettő, a megfelelő hozzávalókkal mellé.


Szóval pl.:

parmezános-spenótos rizottó

fetás-spenótos csirkemelltekercsek

spenótos töltött tésztakagylók paradicsomos mártásban

szezámos-spenótos zöldbabsaláta

2014. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

nem akarok főzeléket,

de olyanokat írjatok amihez egy vidéki háztartásban is megvannak a hozzávalók és nem túl bonyolult.


A sóska és a spenót is saját termesztés. Főzés,turmixolás után fagyasztott, de ha úgy eszem, ahogy nálunk szokás, akkor nem sok hasznosul belőle.


Volt pár számomra is érdekes.


Talán valami szószt a krumpli és fasírt mellé?

2014. márc. 7. 21:28
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Hát most nem azért, de amit írtam abból mi nincs meg? Szezámmag? zöldbab? tészta? Paradicsom(szósz)? Fetasajt? Rizs? Csirkemell? Parmezán?


MErt ha még parmezán meg feta nincs, megértem - de ezek helyettesíthető dolgok valamilyen szinten más sajtokkal, tejtermékekkel. De egyáltalán nem írtam sem én sem az előttem szólók extra vagy különleges dolgokat.

2014. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Mi tegnap héjában főtt krumplival ettük a spenótot. A spenóthoz dinszteltünk hagymát, fokhagymát, rá a spenót, kis só, őrölt kömény, és ennyi. Tetejére tükörtojás.
2014. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem eszem tejet, de sóskát és spenótot igen :) A sóska teljesen jó almával összeturmixolva. A spenótot olykor főzeléknek eszem, szezámrántással és fűszerekkel, ha nagyon akarnék bele valamit, lehetne kókusztej vagy kesu, de nekem nem kell... A spenót-paradicsomlé turmixot is szeretem, abban csak kis só van :) Spenótos galuskát is lehet enni... Többfélét sajnos nem tudok, spenót repertoárom igen piciny, de ezt a párat sem unom meg sosem.
2014. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
2014. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
A márványsajt vagy bármilyen penészes keksajt nehezen beszerezhető? Vagy a dió vagy a tejszín?
2014. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem az a probléma, hogy nem tudnám beszerezni, de a kaján is spórolni kell.


Ezek nem túl költséghatékonyak: Fetasajt, Csirkemell, Parmezán.


Spenótos galuska??? Ez is tetszik.


Köszi az ötleteket!

2014. márc. 7. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!