Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen ebből az ebéd:...

Mi legyen ebből az ebéd: csirkemell, sertésmáj?

Figyelt kérdés

A kettőt össze tudnám valahogy passzítani? Vagy nem illenek egymáshoz és inkább csak az egyiket használjam? Az a baj, hogy mennyiségre külön-külön szerintem egyik se lenne elég ebédhez.

Van még itthon rizs, hagyma, borsó, ilyesmi...



2014. márc. 17. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sertésmájból biztosan resztelt májat csinálnék főtt krumpli körettel, úgy a legkiadósabb


A csirkemellet vasárnap pl. csíkokra vágtam, lisztbe forgatva hirtelen megsütöttem. Majd ha bármilyen mártást készítel és abba visszarakod a husit, összerotyogtatod vele + főtt/párolt rizsköret. Én most fokhagymás-tejfölös mártást készítettem, volt amikor sajtmártást, de ha van hozzávalód akkor lehet egy kis lecsóalapot és abba rakod.

Az ilyen szaftosan készített ételek is nagyon kiadósak tudnak lenni.


De még azt is el tudom képzelni, hogy a disznómájat is ugyanígy csíkokra vágva, összesütöd a mellehús-csíkokkal együtt, és úgy vegyesen rakod bele valamilyen mártásba. Akkor már körettel egész biztosan elég:

2014. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Rántott máj ,rántott csirke mell.

Meg is tölthed májas töltelékkel a csirkemellett.

2014. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs túl sok egyikből sem, akkor az egyiket beletenném egy ragulevesbe, írtad, hogy vannak zöldségek, borsó.

A másikat meg simán kisütném, vagy ha a csirkemell maradt meg, akkor azt grillezném vagy párolnám. Mehet hozzá rizs, vagy zöldséges rizs köretnek.

2014. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek nagyon jó ötletek!


Csak még egy kérdés, ha a csirkemell csíkokat és a májat egyszerre sütöm serpenyőben, megegyezik a sütési idejük? Félek, hogy az egyik nyers marad...

2014. márc. 17. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségleves májgombóccal (hangsúly a zöldségen), a csirkemellet meg belefojtanám valami rizottóba, mondjuk ezt lehetne dúsítani vele: [link]


Esetleg: [link] (lehet még bele rakni zellert, kukoricát, gombát), a májból meg ilyet [link] (nem hiszem, hogy szentségtörés lenne picit növelni a gomba mennyiségén).

2014. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csirkeragu Budapest módra. Google-ben megtalálod. Finom! :)
2014. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A csirkemell és a máj is hamar megsül.
2014. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tippet:) Azt hiszem, majd mindegyiket érdemes lesz megvalósítanom.
2014. márc. 17. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

raguleves

csirkemelles májas rizottó

egy tepsibe felvágnám a hagymát rá a csirkemell és a máj, jól befűszerezem és megsütöm

addig párolnék rizst és a borsóval összekeverném

én ilyet szombaton csináltam, nagyon finom volt

2014. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!