Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alaszkai tőkelhalfilé elkészít...

Alaszkai tőkelhalfilé elkészítése?

Figyelt kérdés

Sosem sütöttem még magamnak halat, gondoltam most megpróbálkozom vele. Nem kellett volna....

Egy szeletet olvasztottam ki, elég nagynak tűnt. Mire kiolvadt elég érdekes állaga volt, kb olyan mint a f.snak, máshoz nem tudnám hasonlítani. Azért befűszereztem , és egy kis olívaolajon kezdtem sütni egy serpenyőben. Amikor meg akartam fordítani 4 kisebb darabra esett, az állaga továbbra sem lett jobb, viszont annyira összesült, hogy elférne az egész egy poháralátéten, ráadásul a végeredmény sem túl bizalomgerjesztő. Asszem a mai ebéd ugrott, de megpróbálkoznék vele újra ha valaki - aki kevésbé balfék halsütés terén - megosztaná velem hogyan készíthetném el.

Előre is köszi.


2014. márc. 21. 13:11
 1/7 SzarvasLászló ***** válasza:

Sajnos úgy néz ki, hogy szét volt fagyasztva, rossz minőségű volt.


Ezek a mirelit halak nagy része sajnos ilyen, de azért van jó tapasztalat is.


Egyébként jól csináltad (esetleg probáld meg félig kifagyasztva, lassabb tűzön, de szerintem akkor szétpukkad).


Kitartás! ,)

Itt egy recept: [link]

2014. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a minőséggel határozottan gond volt, pedig nem a legolcsóbbat vettem meg. Köszi a receptet, legközelebb megpróbálom sütőben, hátha úgy jobb lesz, vagy más fajta hallal kísérletezem. :)
2014. márc. 21. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem : nem tőkehalfilét vettél hiába volt az csomagoláson./a pangasiust is eladják ilyen néven sajnos/

A fagyasztott halfilé általában 1kg akkor kb 70-80dkg mire kienged. A leírásod alapján tuti ,hogy nem tőkehal volt.

A tőkehalnak tömör a húsa és ha fagyasztva is veszed akkor is tömör marad: Ha kiegedet 80-90dkg marad az 1kg .

legközelebb ,nézd meg ,hogy honann származik a fagyasztott hal :csomagoláson megtalálod,ha Keleti országból jött Vietnám stb ne vedd meg.

Eddig egyedül a Metró áruházban láttam olyan tőkehalfilét amit Alaszkai tőkehalfilé néven híredetnek és nem Vietnámbol származik. [link]

Egyébként az alaszkai tőkehalfilé csak egy márka név:

Elkésziteni pedig ha kiengedett akkor lehet serpenyőben v sütni. Kiengedés után citromos chillis olajban szoktam pácolni: az olajat már nem teszek a serpenyőbe elég ami halszeleten marad: a serpenyőnek forrónak kell lennie. akkor jó ha füst jeleket ad : beleteszem a halat ,és 3-4 perc alatt megsütöm egyik oldalát majd lapátkanálal átforditom ,és tovább sütöm.

2014. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is a METRO-ban vettem, de nem ezt a fajtát, amit linkeltél. Igazad van, megnéztem, ez Kínából származik, fúúj. Legközelebb figyelek erre is. Ha pedig valóban tőkehalnak álcázott pangasius (habár ahhoz nem elég zsíros, de a kínaiakból bármit kinézek), akkor még nagyobb FÚJ!
2014. márc. 21. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ezt szerettem volna írni amit a 2es válaszoló:

Jártunk mi úgy ,hogy jaj ,de jó alaszkai tőkehalfiléelől viritott a csomagoláson. Bedobtuk a kosárba,és mi is otthon néztük meg ,hogy mit vettünk.Mi is már akkor amikor nem lett vacsora!! a felirat hátul a következő volt( alaszkai tőkehalfilé : származási hely vietnám.)

Annyit ,még hogy a linken szereplő halfilé ,tényleg jó és nem vietnámi: Az is jó benne ,hogy 1db halszeletet is kidudsz venni belőle.

2014. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 w4rrior93 válasza:
Mi is így jártunk most az előbb . Barátnőm vett ilyen alaszkai tőkehal filét amire származási hely ként kínát írtak szóval nevetséges na mind1. Szintén szét jött az egész .
2017. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na szuper! :/

Én azóta sem próbálkoztam itthon halsütéssel, olyan ócska minőséget kapni mindenhol, még akkor is, ha több ezer forint, hogy inkább hagyom a francba. Van itt egy jó kis kifőzde, ahol heti egyszer biztosan van menüben hal, onnan szoktam enni.

2017. jan. 14. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!