Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kókuszgolyót, sajtos rúdat...

Kókuszgolyót, sajtos rúdat teasüteményeket, beiglit hogyan tudok eltárolni karácsonyig, hogy ne romoljon meg? (saját készitésüt, nem boltit! )

Figyelt kérdés
Rakjam bele valamilyen dobozba de milyenbe és hol lehet kapni?vagy tegyem be hütöbe,de ott megkeményedne vagy nem?esetleg konyharuhával takarjam le és tegyem ki a spájzba?Köszönöm az ötleteket elöre is.
2009. dec. 16. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nagyon korán van ezekhez, és frissen sokkal finomabbak.Nem tudom érdemes-e kísérletezni ilyesmivel, mert mi van, ha nem lesz jó? Inkább süsd meg hétvégén, akkor kisebb az esélyed, hogy kiszáradnak :)
2009. dec. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kókuszgolyót teljesen kár volt megcsinálni előre. kb fél óra alatt össze lehet dobni bármikor.


bejglit jól agyoncsomagolod celofánnal meg berakod zacsiba és hűtő. De így is szárazkás lesz kicsit.


teasütemény sajtos rúd esélytelen. 1 napnyi tárolás után már száraz (számomra legalábbis)

2009. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hétvégén akarom megcsinálni még nem csináltam meg őket,azért kérdeztem mert félek ha hétvégén megcsinálom akkor csütörtökre 24-re már romlottak,szárazak lesznek:(
2009. dec. 16. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És karácsony előtt nem tudnád? Nem túl jók ezek a dolgok, ha már több napja a hűtőben álltak :(

Max a kókuszgolyó 2 napig.

2009. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom tavaly lefagyasztotta a kész bejglit (pozsonyi tésztából), és előző este kivette, így fóliában, szobahőmérsékleten olvadt fel. Nem éreztünk különbséget.

A linzersütiket (az isler tésztájából) akár egy héttel korábban is megcsinálhatod, dobozban finom puhák maradnak. A sajtos rudat, kókuszgolyót csak frissen érdemes elkészíteni.

Nem tudom, mekkora mennyiséget gondoltál elkészíteni, de ez a sütiválaszték egy átlagos családra számítva (1-1 tepsi mindenféléből ill. kb. fél kg kekszből a golyók) max. fél nap alatt megvannak, én nemigen kísérleteznék, inkább előző délután megsütném/elkészíteném mindet.

2009. dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
esetleg kedden tudnám elkésziteni még,az ugy jo szerintetek?:Svagy huzos?
2009. dec. 17. 00:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A bejglit hagyományosan legalább két héttelkarácsony ELÖTT kell sütni, hogy jól átérjen. Kihülés után folpakba csomagolva hideg helyen tárolni, úgy lesz az igazi.

Teasüteményekre is ez az igaz, jól záródó dobozban hónapokig eláll és csak egyre finomabb lesz.

Kókuszgolyót hütöben lehet tartani pár napig, de nem túl sokáig, mert könnyen megsavanyodik.

A sajtos rúd csak frissen jó, ha elöre akarod késziteni, akkor tálaás elött mégegyszer átt kell a sütöben forrósitani.

2009. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és ha letakarom konyharuhával a sajtosrudat akkor is megszárad?:(
2009. dec. 17. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!