Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van két kiló kettévágott...

Van két kiló kettévágott kacsacombom. Vasárnap jönnek a Gyerekek. Mit csináljak belőle, ami érdekes? Esetleg köretek? Lányom főszakács, ezért kéne valami más.

Figyelt kérdés
Esetleg leves ötlet is jöhet.
2014. ápr. 4. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Konfitalt kacsacomb, feherboroban parolt kortevel es reszelt dios ruccolaval.


Kicsit idoigenyes, de ha mar megvan a kacsacomb akkor olcso es egyszeru.

2014. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig, és hány fokon konfitálsz?
2014. ápr. 4. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem versenyeznék a főszakács lányommal...Ropogósra sütött kacsacombok, párolt almás lilakáposztával, vajas petrezselymes krumplival.

Sokszor a legegyszerűbb a legnagyszerűbb.Leves ? Talán egy lecsontozott, felkockázott kacsacombból csinálnék egy tárkonyos kacsaragulevest, lúdgége tésztával.

2014. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem versenyezni akarok, hanem valami olyat főzni, amit Ő egész héten nem főz, és nem, eszik. Valami olyat,ami nem szerepel az étlapján. Husleves, és sült hus mindennap van.
2014. ápr. 4. 21:06
 5/10 anonim válasza:
Én tudok ajánlani egy : Sült kacsacomb, Tejszínes savanyú párolt káposztával és hercegnőburgonyával =)
2014. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4 db felső combrészt csontozz ki és főzz belőle egy finom ragulevest, többit én megsütném, pl mézes kacsacombnak, itt egy recept:

[link]

Köretnek burgonyapürét és saláát is csinálnék, esetleg egy kis párolt/sült zöldséget.

2014. ápr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem is szó szerinti versenyre gondoltam, de kiérezni a kérdésedből, hogy valamivel ki akarsz rukkolni, és nem szeretnéd, ha kifogást találna benne.

Épp ezért írtam, hogy nem kell túlbonyolítani, és szerintem ő sem várja ezt tőled.

Akármit fogsz készíteni, ha így állsz hozzá, görcsölni fogsz.Biztos nem először mennek hozzátok, remélem nem vizsgaebédet kell készítened.

A káposztás tésztával töltött kacsa is egy érdekesség, esetleg combok bőre alá betöltve is finom lenne.

És, ahogy olvastam a többi hozzászólást, szintén nem extrákat ajánlottak.Sőt én esetleg be is avatnám,- ha csak nem meglepetés akar lenni- hogy kislányom adva van az alapanyag, mondj valami jó receptet, amit szívesen megennétek vasárnap.

Lazíts :)

2014. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van. A végén ezt tudtam kitalálni. Csinálok /most fő/ sertés fehér csont leves, jól bezöldségelve. 4-kor leszüröm a levét. Külön szedem a zöldségeket egy dobozba teszem, a csontokat a Férjem letisztázza. /cuppogva/. Holnap a tiszta leszürt leves mellé odakészitem felcsikozva a zöldséget. Zöldborsót, és májgaluskát teszek a levesbe. Mást nem. A májgaluska is be van keverve, holnap lesz a borsó után kifőzve. A kacsát kizárólag sóval megsütöm hagyományos uton fólia alatt sütőben, majd kicsit ropogósra "küldjük". Vadas szószt fogok csinálni mellé /zöldség már megfőzve, reszelésre vár/. Legutóbbi Szlovák utunkról hoztunk knédlit, az lesz mellé. Édesség valami turós. Az is még ma.
2014. ápr. 5. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Tökéletes menüt találtál ki, biztosan nagyon finom lesz. A vadasmártás és knédli nagyon jó ötlet a sültkacsa mellé.

Örüljetek egymásnak ez legyen a legfontosabb:)

Kellemes családi hétvégét !

üdv:)

2014. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 5. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!