Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Készített már valaki kókuszlis...

Készített már valaki kókuszliszttel palacsintát?

Figyelt kérdés
Gluténmentest készítettem, barna és fehér rizsliszttel, amarántliszttel, gesztenyeliszttel, kókuszliszttel (összesen 15 dkg liszt), 1 tojással, 1/2 dl étolajjal, 2 dl szódával, de leragadt. Pontosabban olyannyira puha lett, hogy nem tudtam megfordítani, pedig teflonosban sütöttem. Mi lehet a gond? Nem jók az arányok?
2014. ápr. 10. 16:50
 1/4 SzarvasLászló ***** válasza:

Habos/szivacsos lett vagy puha/lágy?


Tippek:

-az első pár palacsintával ki kell tapasztalni a sütési hőfokot

-ha nagyon habszerű lett a tészta (szerintem ez a gond) akkor a szódát kell eltűntetni belőle: tegyél hozzá lisztet és tejet/síma vizet úgy, hogy az állaga enyhén sűrű és folyékony maradjon

2014. ápr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

inkább a lágy, mert mikor belemertem a palacsintasütőbe (telfon-serpenyő), akkor szépnek tűnt, de szinte lehetetlenség volt megfordítani, mert amint hozzáértem, hogy forgassam, gyűrődött, nem tudtam rendesen alányúlni, annyira puha volt.


az jutott eszembe, lehet, hogy nem volt elég az 1 tojás a kókuszliszt miatt? mert például az olajat olyannyira hamar fölszívta, hogy szinte másodpercek alatt nem is volt olaj azt edényben.

2014. ápr. 10. 17:11
 3/4 SzarvasLászló ***** válasza:

Akkor ki kell tapasztalni a hőfokot, mert ezek szerint a tészta jó, csak odaragad (többek közt a nagy hőfok miatt).


Teflon ide- vagy oda, most az első pár palacsintánál nagyon enyhén olajozd meg a serpenyőt.

2014. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy mindig itt szoktam csinálni a palacsintát, csak más lisztekből (most derült ki nemrég, hogy nem hetek búzalisztet) ezért gondolok valamelyik lisztre. de nagyon köszönök minden tanácsot!! :)
2014. ápr. 10. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!