Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit süssek, ha a...

Milyen sütit süssek, ha a sütéshez képest 4-5 nap múlva akarom felszolgálni?

Figyelt kérdés

Valami nagyon egyszerű, tuti biztos recept kellene. Gyúrni nem nagyon szeretek...

Köszi!


2009. dec. 21. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a püspökkenyeret, csokival bevonva.
2009. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hamis raffaellót csináltam múltkor és alapból 1 napot állnia kell a hűtőben, mi utána még 3 napig ettük.


Itt találod a receptet: [link]

2009. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kekszes,még sütni sem kell,kókuszgolyó.

A mézes nagyon finom,de azzal már dolgozni kell.A mézest amúgy is állni kell hagyni.

2009. dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

25dkg liszt, 10 dkg cukor, egy csapott tk sutopor

1tojas(ehez a cukor), felvered, lassan adagolsz hozza 12,5 dkg vajat(jo ha elotte egy kicsit mikrozod, de ne annyira , h kicsapodjon), egy narancs reszelt heja.

Ezt osszedoldogozod kulon a cukor, vaj, tojas, narancshej es ezt a liszthez, sutoporhoz)

ezt hagyod allni egy oraig, kozben fogsz egy tabla (et)csokit, es meg kibontas elott allj neki huskloffoloval, es usd szet darabokra.

ezt is hozzaadod, meg all egy kicsit a hutoben, aztan be a (lehetoleg elomelegitett)sutobe. 20 percig 200 fokon.

Olyan 3-4 napig allnia kell egy dobozban.Addig kokemeny, de karacsonyra megpuhul...(a neve egyebkent narancsos-csokis keksz)

Igy leirva lehet, hogy kusza, de remelem megcsinalod es izleni fog.

nagyon egyszeru, meg en sem szurtam el(:

Kellemes unnepeket!(es jo etvagyat)

18/L

2009. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló! A kekszes alatt azt érted, amit őzgerincben szoktak sütni mazsolával, dióval és jó kakaós/csokis?

Mert ha igen, leírnád a receptjét?

2009. dec. 21. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez is eláll:

Keksz-szalámi recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

40 dkg háztartási keksz

1,5 dl tej

40 dkg cukor

5 dkg kakaópor

25 dkg margarin

1 ek rum


Elkészítés:

A margarint, tejet, a cukrot és a kakaót, felfőzzük állandó kevergetés mellett. Utána beletesszük, rumot. A kekszet apro darabkára összetörjük, hozzáadjuk a kakaós sziruphoz. Egy tálcára folpack fóliát terítünk, kiszedjük rá a masszát, szalámi formájúra összetekerjük.Pár órát álni hagyjuk.


Tanácsok:

A keksz darabkákat,meg lehet kevés cukros tejjel locsolni,mielött a szirupba kavarjuk,puhább lesz és finom.


Elkészítési idő: 30 perc

2009. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt a recept....

keksz:25dkg

margarin:25dkg

kakaó:2-3 kanál

1- 2 vaníliás cukor

1 tojás

ízlés szerint cukor,kb 20dkg

lehet rum aromát beletenni.

A margarint megolvasztod,bele a tojást,cukrot,kakaót.Ha összeolvadt,belekeverni a daráltkekszet.Ennyi.....

Özgerincformába beleönteni úgy,hogy elötte celofánnal kibélelted.

2009. dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na mire esett a választás? :-)
2009. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:) Már mindenképpen akartam írni.

Sütöttem 3 adag narancsos-csokis kekszet. Talán megéri az ünnepeket. Nálunk így keményen is nagy sikert arat, pedig egyik-másiknak az alja egy kicsit odaégett.

Ma pedig elkészítem a kekszeset. Már ezer éve erre vágyom, csak nem volt meg a receptje. (Az anyósomtól meg inkább nem akartam elkérni. :$)

Szóval mindenkinek köszönöm! Sikeres sütések és áldott ünnepet!

2009. dec. 23. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!