Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sült csirkecomb sütése?

Sült csirkecomb sütése?

Figyelt kérdés
Tudnátok abban segíteni,hogy hogy pácoljam és süssem ki a csirkecombot,hogy az ne csak frissen,hanem másnap is finom és puha legyen? Hidegtálra kellene.Köszi előre is.
2014. ápr. 14. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bőr nélkül. A bőr válik vizenyőssé, szóval ha azt leszeded sütés előtt, akkor kevésbé lesz kocsonyás, nem lesz rajta a vizenyős bőr, és a fűszer is közvetlenül a húson lesz. Amúgy én fóliával letakart tepsiben sütöm úgy, hogy előtte olajjal megkenem és megfűszerezem, vizet teszek alá, és kb 200 fokon sütőm legalább 1 órát, de van, hogy többet. Ha már nagyon puha, leveszem a fóliát, és úgy sütöm még vagy fél órát.
2014. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Bőrrel is tökéletesre lehet sütni és szerintem gusztusosabb is, mint a nyúzott csirke.A lényeg, hogy zsírban a bőrével lefelé kell megkezdeni a sütést, majd, amikor már színt kapott, akkor megfordítani, egy pici vizet aláönteni és fólia alatt sütni puhára.

utána fólia nélkül a végleges pírt megadni neki, és kivéve a sütőből pihentetni.

Ha hidegen akarjuk másnap felhasználni, akkor a kihűlt húsra tegyünk konyhai papírtörlőt, és úgy fóliázzuk le felhasználásig.

Hidegtálra érdemes lenne egy gombás töltelékkel töltött változatot készíteni, nagyon szépen mutat feldarabolva.

2014. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Pont nem régen csináltam igy. Besóztam jó vastagon, hogy állt a só rajta kb 2 órát. Majd leöblitem, és annyi sót vesz fel, amennyi kell. Bőrrel felfelé tepsibe raktam, és fólia alatt sütöttem 40 percet. Majd levettem a fóliát, és még 20 percig sütöttem nagyobb lángon. Ropogós lett a bőre, amit aznap még rajtahagyunk, majd másnap ha kihült leszedjük. / az én Férjem megeszi, neki csemege/ hidegtálra viszont tényleg nem való. Bőrtelenités után papirtörlővel fénytelenitheted. Át lesz sülve, és nem lesz száraz, garantálom.
2014. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Börrel sütöm: Bepácolom ,úgy -hogy a pácból a csirke böre alá is teszek.

2féle pácot szoktam csinálni :

1 kevés olvia olajban sót ,borsot ,és zuzott fokhagymát keverek el(ezt hagyhatod 1-2 órát állni a fokhagyma ízét átveszi az olaj)

2: kevés olvia olajban valamilyen csirke füszersót ,és zuzott fokhagymát keverek el.

Kivül belül a csirke böre alá nyúlva mindenhol bepácolom a húst.

A tepsibe teszem letakarom: Addig párolom -sütöm amig megpuhul a hús : Ha megpuhult akkor leveszem fóliát a tepsiről: (a fólia alatt keletkezett pecsenye levet : kiöntöm valamibe majd a pecsenye lével meglocsolom a combokat. Vissza rakom a sütöbe 2-3 szor meglocsolom 10-15 percenként. Omlosra fog sülni ,a csont magátol kiesik . másnap is puha omlos marad.

2014. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2014. ápr. 14. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!