Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Irjatok nekem legyszi valami...

Irjatok nekem legyszi valami nagyon nagyon finom bevalt lisztmentes suti vagy torta receptet?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Tavaly találtam a neten nagyon finom.

Lisztmentes csokitorta

Hozzávalók

•25 dkg vaj

•1 dl frissen facsart narancslé

•250 g étcsokoládé (70 %)

•2 dkg cukor

•4 darab tojás

A vajat felolvasztjuk. Hozzáadjuk a narancslét és a darabokra tördelt csokoládét, a tűzről levéve hagyjuk a csokit felolvadni.

Hozzákeverjük (kézi mixerrel) a cukrot és a tojást. A masszát egy sütőpapírral bélelt tortaformába öntjük, és 175C előmelegített sütőben 45 percig sütjük.Akkor jó kivül már ropogos a tetje belül kicsit ragacsos.

2014. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszi szepen! :)de jol latom csak 2 dkg cukor?
2014. ápr. 15. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2014. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Máktorta!!

U.a. mint a piskóta, csak liszt helyett darált mák.

2014. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Yehudina ***** válasza:
Már előre látom, hogy szokás szerint lepontoz valaki, de nem érdekel, mert van egy nagyon jól bevált receptem, ami mindenben megegyezik a meggyes-, vagy cseresznyés lepénnyel azzal a különbséggel, hogy liszt helyett darált diót kell használni és ugyanúgy megsütni, mintha liszttel készült volna. Ha kisült lehet vanilia sodóval tálalni. Ha tortasütőben sül, akkor szép szeleteket lehet belőle vágni és olyan, mint mondjuk egy-egy szelet csokitorta.
2014. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tanárnő válasza:
100%
Én is ezt javasolnám: liszt helyett darált dió. Abszolút finom!
2014. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!