Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A csiperkegombat miert nem...

A csiperkegombat miert nem pucolja meg senki?

Figyelt kérdés

En mindig megpucolom es mar szamtalan fozos musorban

lattam hogy nem pucoljak meg.

Nem baj ha rajta mar a kulseje? Nem keserubb igy?


2014. ápr. 16. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Dehogy keserűbb, az is finom :) lekefélem aztán ennyi
2014. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

A csiperke nem keserü, se pucolva, se anélkül! Ha keserünek érzed, akkor esetleg romlott, vagy leégett fözés közben.


A gombát "megpucolni" fölösleges, az értékes tápanyagok jó részét ezzel kidobod.

2014. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Én megpucolom, eddig meg sem fordult a fejemben hogy nem kellene.
2014. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanúgy, mint az alma héja az almához, a gomba héja is hozzátartozik a gombához.Az almát is van, aki meghámozza, de minek? A gombát sem kell, értékes anyagokat dobnál ki.
2014. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pucolom, mert otthon mindig pucoltuk, de azt hiszem, előbb-utóbb kipróbálom, hogy csak megmosom és ledörzsölöm. :)
2014. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi néha pucoljuk néha nem! :)
2014. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert felesleges. Gombaszakértők szerint is csak a tönk végét kell kb. 1 centire levágni, a gombát pedig gyorsan folyóvíz alatt átmosni (áztatni tilos). A hámozás felesleges.
2014. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezzel sem megy majd az ido :)

Koszonom a valaszokat!

2014. ápr. 17. 06:38
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Én mindig megpucolom mert van a hélyban egy olyan összetevő ami a gombában nincs és ha valaki allergiás rá akkor abból nagy baj lehet ha megeszi. Egyszer kipróbáltam a lemosását, lekefélését és majdnem több időbe került mint megpucolni. Ezt tudniuk kéne a gombaszakértőknek.
2014. ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

"van a hélyban egy olyan összetevő ami a gombában nincs és ha valaki allergiás rá akkor abból nagy baj lehet ha megeszi."


Ez így HÜlYESÉG!!!


A héjában (pontos "j"-vel!!!) nincs semmi olyan anyag, ami nincs a többbi részében is.

Ha valaki allergiás bármelyik összetevöre is, akkor az ugyanolyan reakciót mutat a hámozott gombára is.


Szóval nem írj olyasmit, ami nem igaz!!!!

2014. ápr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!