Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy diósonkát húsvétra,...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Vettem egy diósonkát húsvétra, hogyan kell megfőzni?

Figyelt kérdés
Az van ráírva, hogy nyers. És úgynevezett diósonka. Pontosan nem tudom mi az, de finom lehet. Kötözött sonkának néz ki, olyan madzagok vannak rajta, és műanyagba van becsomagolva. Vajon ki kell bontani a főzéshez? Még sosem főztem sonkát, nemhogy diósonkát.

#dió #sonka #diósonka
2014. ápr. 18. 17:53
 1/6 acelsziv ***** válasza:
73%
a diósonka nem kötözött. De ez lényegtelen. Műanyagból kiveszed és hálóstól sima vízben főzöd. Ahány kiló a cucc annyi órát kell főnie. Aztán érdemes a főzővízben hagyni kihűlni. A sonkalevet felhasználhatod töltött káposztához, kocsonyához.
2014. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Persze, ki kell bontani, és a hálót is vedd le, mert a főzés során meg fog dagadni, és akkor nagyon nehéz lesz leszedni róla a hálót. Kb egy órát főzd, elég lesz neki. Mivel ezek csak pácosok, nem igazi füstösek, igy a leve nem jó semmire. A papirján olvasd el az összetevőit, utána már nem is nagyon lesz gusztusod rá, már nem a sonkára, hanem a levére, hogy mik főnek ki belőle.
2014. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sós vízben kell főzni?
2014. ápr. 18. 18:47
 4/6 acelsziv ***** válasza:
79%
ha leveszed a hálót szét fog esni az egész. Főzés után vedd le. a kötözött sonka húsdarabkákból van összerakva azért kell a háló.
2014. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 acelsziv ***** válasza:
100%
Írtam, hogy sima vízben. A sonkát sózzák. Legalábbis a jó sonkát.
2014. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hálót/madzagot főzés után kell levenni, de még melegen. utána a sonkát vissza kell tenni a főzőlébe és hagyni abban kihűlni.
2014. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!