Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel díszítsem az (Albert...

Mivel díszítsem az (Albert kekszes) sütimet, hogy karácsonyi hangulata legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Karácsonyra a barátom családját süteménnyel szeretném meglepni. Arra gondoltam Albert kekszes sütit csinálok, mert szeretik és egyszerű is, de fogalmam sincs mivel díszíthetném utólag (felszeletelt formában), hogy olyan karácsonyos legyen. Segítsetek ki néhány ötlettel legyetek szívesek! Nem gondolok nagy dolgokra.

Előre is köszönöm!


2009. dec. 22. 18:48
 1/4 igabcsy ***** válasza:

Mi lenne ha beleforgatnád darált dióba?

Szerintem a csíkos hatása megmaradna, mert inkább ott ragadna rá a dió ahol ahol a krém van.

De ez csak egy ötlet - ki kellene próbálni.

2009. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kókuszba fogom forgatni, én is azt csinálok.
2009. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kívül is be szoktam krémezni, aztán beforgatom kókuszba. Csak ezután szeletelem.

Ezt amúgy sem nagyon lehet díszíteni, szeletelve pláne nem.

Inkább a tálat díszítheted, amin kínálod majd. Tehetsz rá pár szem aranyba csomagolt diót, aminek kis "fészket" építettél pl. körtearomával megfestett kókuszreszelékkel.

Vagy-ha elég széles a kínálótál pereme- vághatsz ki sablont (pl. karácsonyfa mintát) és azon keresztül porcukrot, kakakót szitálsz a tál szélére.

Több ötletem nincs, nálunk nem nagyon van idő díszíteni. Már olyankor befalják a kölkök, amikor még fel sincs szeletelve:D

2009. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként én is meg szoktam forgatni kókuszreszelékben, még amikor egyben van, és csak aztán szeletelem. És ha jobban belegondolok, végül is, lehet hogy nálunk is hamarabb elfogy minthogy kidíszítsem :D
2009. dec. 23. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!