Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy nagy darab marhalábszá...

Van egy nagy darab marhalábszáram egyben. Valami "nagyot" szeretnék alkotni. Recepteket írnátok?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A lábszár igazából pörköltnek, gulyásnak jó. Esteleg még lest lehet belőle főzni.
2014. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt ma csináltam nagyoon finom lett:


Tejfölös-gombás marharagu


Hozzávalók


80 deka marhalábszár

10 deka füstölt szalonna

egy nagy fej lilahagyma

50 deka gomba

3 gerezd fokhagyma

két ág rozmaring

egy babérlevél

kakukkfű

pár levél bazsalikom

frissen őrölt feketebors, só

4-5 dl húsleves

2-3 dl tejföl

egy kanál liszt

pár csepp citromlé


A felkockázott szalonnát kiolvasztom, rádobom a feldarabolt húst és erős tűzön fehéredésig sütöm, közben borssal ízesítem. Lejjebb veszem a lángot, hozzáadom a felaprított hagymát, fokhagymát, a zöldfűszereket, sózom, felöntöm a húsleves felével és fedő alatt puhára párolom. Ha elfőné a levét, húslevessel pótolom. Ha a hús már puha, beledobom a nem túl apróra darabolt gombát és ezzel még 6-8 percig főzöm fedő nélkül. Ezalatt a leve kissé besűrűsödik. A tejfölt a liszttel elkeverem és a ragu levét kissé besűrítem. A végén pár csepp citromlével teszem pikánsabbá. Főtt tésztával ettük.

2014. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Isteni lett, bár a gomba kimaradt. Nokedlit szaggattam hozzá. Köszi a receptet.
2014. máj. 3. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!