Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezt a tortát szeretném megcsin...

Ezt a tortát szeretném megcsinálni . Ilyen fehércsokilapocskákat lehet készen venni? Ha igen hol? Lap zselatinból melyik a legjobb fajta?

Figyelt kérdés
[link]
2014. máj. 7. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A táblás fehércsokiból egy krumplihámozóval tudsz ilyen kis lapocskákat faragni, ami az oldalára kell.

Nem láttam még készen ilyen díszítőt.A zselatinlap meg mindegy, milyen márkájút veszel, mindegyik tökéletes az eprek bekenéséhez.

2014. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam ilyen csokilapokat sehol sem. De a képről sem mondtam volna meg, hogy ez az. Azt hittem, hogy szeletelt mandulával van körben díszítve.

Én torta tetejére szoktam csokiból díszítést, úgy hogy a táblacsokin egy éles kést végighúzok. Majd kipróbálom ezt a hámozós dolgot is, amit ez előző írt. Késsel inkább csokiforgácsok lesznek nem ilyen lapok.

De ha nem akarsz a csokival szenvedni, nem egyszerű, mert nagyon olvadnak a kis vékony lapok, akkor nyugodtan használj mandulát.

2014. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sima késsel is lehet ilyen forgácsot csinálni
2014. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A táblás csokit víz gőz felett megolvasztod.

Alufóliát vékonyan egy ecsettel leoljozod.

Az olvadt csokit vékonyan szét terited rajta( torta kenő spatulával)

Hagyod megdermedni.Ha megdermedt akkor könnyen letudod szedni a fóliárol. Majd olyanra tördeled vágod amilyenre szeretnéd.

A torta olda szép egyedi kézi munkának látszik majd ha nem pont egyformák a csoki lapok.

2014. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es Ez nagyon jó ötlet! És egyszerű is, de nekem nem jutott eszembe :)
2014. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :) Én is azt hittem először hogy mandula :) de lehet az lesz belőle :)
2014. máj. 7. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!