Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet zaftosra sutni a...

Hogyan lehet zaftosra sutni a brassoit? szeretem tunkolni.

Figyelt kérdés

#brassói #zaft
2014. máj. 19. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én így csinálom: Zsiradékon v.hagymát pirítok, rajta a húst fehéredésig, kis víz rá, fűszerek, amit akarsz (én fokhagymát, majorannát, pirospaprikát, borsot), és párolom, mindig egy kevés vízzel pótolva. Isteni finom így, és lehet tunkolni :)
2014. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy, mint az első, csak pirospaprikát nem teszek rá. Viszont a legvégén belekavarom az előre megsütött, kockára vágott sültkrumplit és a zúzott fokhagymát akkor dobom rá, (gáz elzárva alatta) és néhány percre beborítva, hagyom hogy átjárja a fokhagyma íze-illata.
2014. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú évek után én is változtattam a brassóin némileg, Pont az itt olvasott bejegyzések alapján. a férjem is egy kicsit szaftosabbra vágyta, így én is egy közepes fej hagymát dinszteltem alá, teljesen elfőzve, majd zsírjára visszasütve. Gyakorlatilag a pörkölthöz hasonlóan, de pirospaprika nélkül. a húst szintén fehéredésig forgattam pépes hagymán, majd pici vízzel fedő alatt puhára sütöttem.Utána kevertem össze a másik serpenyőben pirosra sütött kockakrumplival.

a húst még menet közben borssal, majorannával fűszereztem, a végén - a tálalás előtt- frissen préselt fokhagymával szórtam meg.

Tényleg nagyon finom lett,nem volt száraz, hanem kellemesen sűrű szaftos.

Érdemes kipróbálni mások receptjeit, mert mindig becsempészhet az ember valami mást, újat a megszokottak közé/helyett/mellé... :D)

2014. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

A brassói kifejezetten száraz étel, úgyhogy azt ne akard tunkolni.

Ha tunkolni akarsz fõzzél pörköltet.

2014. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 eszternagy válasza:
100%
Én is úgy csinálom, ahogyan a második válaszoló, pirospaprikát is teszek bele, de nem rögtön a hagyma üvegesre párolása után, hanem miután fehér kérget sütöttem a húsra. Még annyit, hogy én zsírral sütöm, szerintem finomabb ízt ad neki és teszek bele szalonnát/sonkát is úgy, hogy a zsíros részét levágom, beleteszem a zsír mellé a legelején (persze annyival kevesebb zsír kell bele, ha így csinálod), zsírjára sütöm és utána megy hozzá a szalonna/sonka többi része, majd a hús. Remélem érthető volt. :) Szerintem így a legjobb, szaftos és ízes.
2014. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A brassőinak több típusa is van, tájegységenként különbözik, én 3 típust is szoktam készíneti..

Az egyik az borsós

A másik az a száraz

A harmadik a szaftos..: pirospaprikát nem teszek bele, de 1 paradicsomot igen, akkor szép, de nem piros színe lesz.

Vízzel húzom, attól lesz szaftos, de jó sok hagymát pirítok alá

2014. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rákos Valéria válasza:
Az előttem szólókkal értek egyet.Viszont étteremben dolgozom és sokan panaszkodtak a brassói száraz mivoltára,és a kinézete sem valami extra.Kipróbáltuk egy ötletemet és azóta viszik nőt a fogyasztás belőle.A lényeg hogy a legelején a hagymával lepirítunk egy kis adag füstölt szalonnát,majd a hússal együtt hozzáadunk egy kis zöldborsót.Látványra és ízre is sokkal kiválóbb ételt kapunk,és van mit tunkolni rajta.persze a fokhagymát ne sajnáljuk!!!Ha egy étteremben bevált úgy gondolom mindenkinek érdemes kipróbálni.
2014. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
52%

Elnézést, hogy belevau, de a brassóiba alapból, eredetileg nem tesznek hagymát. Az a tokányba és pörköltbe való. Viszont szalonnát sütnek le, majd a tepertőt kiveszik és a visszamaradt zsírban sütik le a húst. Ezután feldúsítják, ha kell, még zsírral (sosem olajjal) és azt fűszerezik bőségesen fokhagymával, majorannával, kevés borssal, sóval. A legvégén belekeverik a tepertőt is. Amikor a húst kifaltuk belőle, akkor visszamarad a finom, fokhagymás fűszeres zsír és lehet megdérmesztve, akár kenyérre is kenni.

A lényeg, a sok zsiradék. A krumplit meg tetszés szerint vagy belesütik, vagy külön. Ez ízlés kérdése.

Én ezt egy öreg szakácstól tanultam, még 40 évvel ezelőtt, ő meg a mesterétől, stb stb.

Eredetileg egy XIX. századi szakácskönyv ír először a Brassóból származó, bő szalonnás zsirban sült, fokhagymás marhatokányról, pirított burgonyával.

2014. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy annak az ételnek a neve Brassói aprópecsenye, az egy dolog.

Épp a múltkoriban olvastam, hogy pl. Jókai bableves-t sem tudni valójában, miért is ez a neve, ugyanis hiába keresnek-kutatnak, abban a korban még a bablevesnek azt a főzési módját, sehol senki nem csinálta. Csak jóval később került be a magyar éttermek, kifőzdék kínálatába ilyen néven. Vagyis: egyszerűen aki kitalálta, azt a nevet adta neki.

Ugyanez előfordulhat más kajákkal, így a Brassóival is!

2014. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdező nem az "eredetit" kérte, így mindenki azt írta le, hogy szerinte hogyan lehet szaftosan elkészíteni.

Leszűkülne a konyhai tudományunk, ha mindenben ragaszkodnánk az eredetihez.Kis praktikákkal, trükkökkel mindenki el tudja készíteni a maga legfinomabb brassóiját.

2014. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!