Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket készítetek...

Milyen ételeket készítetek szilveszter napján?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel holnap is dolgozok,ma főzök,mert ma jönnek haza a gyerekeim a mamájuktól,és így kell a vacsi.Lencse leves lesz meg sóska tört krumplival.Ebből marad holnapra is nekem, este egyedül leszek.
2009. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi itthon leszunk ( én, a férjem meg a pottom), egyszerubb dolgokat akarok késziteni, kis fasirtgolyokat , sajttal meg uborkàval a tetején, virsli, majonézes krumpli, majonézes kukorica, és lencse. ( ezt ma délutàn el is készitem)

Tegnap vettunk egy csomo csipszet, sutiket, igy viszonylag egyszeruen meguszom majd a szilveszteri fozocskét.

Idén itthon unneplunk, tavaly nagyon megszivtuk, a férjem kolléganoje hivott meg minket , volt még két hàzaspàr rajtunk kivul, az àtlagéletkoruk 55 év volt, és a pasik mindkét pàrnàl un. " noimitàtorok" szabadidejukben, igy egész éjszaka azt hallgattuk otvenes pasiktol, hogyan kell divànak beoltozni, sminkelni meg tàncolni....Ejfél utàn ugy huztunk el onnan mint a vadlibàk, és mivel még mindig sokkos àllapotban vagyunk ettol, holnap nem merunk sehovà menni :D :D :D

2009. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálok egy nagyon egyszerű, de oltári finom sütit:

Hozzávalók: háztartási keksz, tejföl, cukor, zselatin, gyümölcs

Háztartási keksszel beborítod a tál alját. Leöntöd cukros tejföllel, hogy ellepje. Ennek a tetejére mégegy sor keksz, még egy cukros tejföl. Egészen addig rakosgatod, amíg nem látod elég magasnak (kb. 5-6-7 sor). Ekkor úgy rakod a kekszeket, hogy a cukros tejfölös rész legyen felül. a cukrostejfölbe gyümölcsöket teszel, (banán, mandarin, narancs, alma, barack.....) és ezt az egészet leöntöd zselatinnal.

Nagyon finom, de tényleg :)

Remélem érthetően írtam le, ha nem akkor keress receptet google-ban.

Illetve csirkés falatkákat csináltunk tavaly, de annak már nem emlékszem a receptjére, azt is megkeresheted ha gondolod. Lényege, hogy csirkemellet be kell áztatni joghurtos szószba, majd ha ázott egy kicsit, beleforgatni darált tele krékerbe, és olajban kisütni. Ez is nagyon finom.

Mi lehet hogy fogunk csinálni pizzát, és ilyen sima kis egyszerű pudingos tortát is.

Két barátnőmmel fogok szilveszterezni, ők is készülnek valamivel :)

Remélem segíthettem.

13/L

2009. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Holnap disznótoros lesz hagymás tört krumplival és párolt káposztával. Elsején lencse lesz kolbásszal töltött karajjal és sütök sajtos pogácsát. És persze lesz virsli, de azt újév reggelén szoktuk megenni. Ezekből marad a következő két napra is még.
2009. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10.44-es nek.Ezt a sütit én is szoktam csinálni,de én a tejföl tetejére lekvárt is teszek.
2009. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ebéd átlagos (maradék töltöttkáposzta :=) ), vacsira pedig minden évben kötelező a franciasaláta, kukoricasaláta, kaszinótojás, tormás sonkatekercs, főtt virsli, mustár, hozzá friss házi kenyér (mármint a gépből, itthon sült). Amióta gyerekünk van, nincs buli, de nem is hiányzik. Kicsit fennmaradunk, tévézünk, aztán koccintunk és aludni megyünk.
2009. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kocsonyát senki nem szokott enni?

Nálunk ez ilyenkor hagyomány, ma elkészítettük, holnapra lesz tökéletes!

2009. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10.44-es vagyok, már sajna megcsináltam a sütit, de ha máskor csinálom majd kipróbálom lekvárral. És még annyi hogy egy napig pihentetni kell hogy megpuhuljon a keksz.
2009. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!