Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Borsó levesbe lehet cérna...

Borsó levesbe lehet cérna metéltet rakni?

Figyelt kérdés
Kislányom csak a cernametélt tésztát eszi meg:-( lehet beletenni azt is?ti csinálnátok azzal?
2014. jún. 12. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet. minden levesbetét ízlés6szokás kérdése, és nem köbevésett szabály. Az én lánykám is imádta cérnametélttel, sőt anno a nagyi szélesmetéltet főzött bele, hogy jó laktató legyen... :)

nyugodtan főzz bele (esetleg külön ) cérnametéltet.

A különfőzés azért jobb, mert , ha marad leves , tészta nélkül jobban eláll.

2014. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyereknek cérnametélt kell bele, akkor adj neki azt, de ne belefözd, hanem vegyél ki a levesböl és külön fözd meg benne a tésztát.

Így nem romlik meg a leves, ha marad, illetve ha másikaknak más tészta lenne jó bele, azt is külön tudsz fözni.


De nekem ilyen melegben nem hiányzik még tészta is bele.

2014. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A masodik valaszoloval ertek egyet. Semmikepp se fozd bele a tesztat, akarmilyen fajtat is keszitesz. (Egyebkent ezt minden levesnel igy ajanlom)

Viszont nem ertem, miert bele teszta? Sokkal finomabb, ha a zoldsegek dominalnak,a jo sok zoldborso egeszseges es taplalo is!

Igy keszitem: alap leveszoldsegeket felteszek foni (sargarepa-feherrepa-zeller-stb) es fuszerezem. Ha ezek a zoldsegek jol belefottek a vizbe, kiszedem oket, a levet leszurom, igy lesz egy zoldsegalaplevem. Ezutan mirelit vagy amikor van friss zoldborsot , gombat es sargarepakarikakat (nem a leveszoldsegest!) kulon

megparolok es az alaplebe teszem. Ha kell utannafuszerezem kizarolag friss fuszerekkel, semmi leveskocka, vegeta vagy hasonlok es kesz. Nagyon finom, mert a zoldsegek ize kulon kulon erzodik a parolas miatt. Ajanlom

2014. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy anyuka miért ne tenne bele cérnametéltet, ha a kislánya azt szereti ??
2014. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni, te atyaúristen... :(
2014. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat!3as legközelebb tuti így csinálom ahogy írtad!biztos nagyon finom lehet!egyébként megfogadtam a tanácsot külön főztem ki a tésztát.5ös neked csak annyit hogy érdekes4 embernek nem volt hülyeség csak neked...lehet veled van a probléma???fejben biztos.....
2014. jún. 12. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Remelem izleni fog neked es a lanykadnak is. :)

3as voltam.

2014. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. Bármibe bármit lehet rakni. A lényeg, hogy úgy készítse el az ember az ételt, ahogy azt szereti, szereti a család.

A kérdés esetleg csak annyi lehet, hogy "szoktak-e?"

Ha én a rakott krumplit úgy szeretem, hogy ananászdarabok vannak belesütve, akkor úgy készítem el, és nem kérek rá engedélyt senkitől.

Esetleg ha még nem ettem ananásszal, de el tudnám vele képzelni, de nem vagyok benne biztos, hogy finom lesz-e, akkor megkérdezem, hogy szokták-e vele készíteni.

2014. jún. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!