Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukkiniből mit készítetek?

Cukkiniből mit készítetek?

Figyelt kérdés
Nyersen valami ötlet? Esetleg sülve a hagyományos darálthússal töltött és a rántotton kívül?
2014. jún. 22. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nyersen: ugyanúyg, mint az uborkát salátának!


Amit még szeretek, az zöldségpucolóval vékony csíkokra vágni, (mint a metélt tészta), ugyanígy sárgarépát is, és kevés olajon füszerekkel megpárolni nem teljesen puhára és fött metélttel összekeverve, sajttal megszórva fogyasztani.

2014. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
cukkinis tészta <3
2014. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi vagy rantjuk vagy cukkinis tocsit csinalunk belole :)
2014. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tocsni az nálunk is bejön. Én cukkini spagettit szoktam még készíteni és grillezve is finom nagyon. Barna rizzsel szoktam még átsütni wokban van mély serpenyőben.
2014. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyszer megpróbáltam bablevest - majdnem sikerült. :)
2014. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sütve: gombás rizottóval töltve, parmezánnal megszórva vagy mondjuk koktélparadicsommal, mozzarellával, bazsalikommal... de akár juhtúróval, pirított hagymával is :) Vághatod félbe, csónak módra, vagy 5-7 ventis hengerekre és kis "hordóként" is töltheted őket.


Lehet belőle cukkinis penne, tagliatelle, fussili is, tejszínes krémmel, kis fehérborral, petrezselyemmel, citrommal kombinálva, és ha szeretnéd még kagyló is mehet bele.


Cukkinikrémleves pirított szezámmaggal


Padlizsánnal kombinálva ratatouille, stb. én ilyesmiket szoktam készíteni.

2014. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

cukkini krémleves. nyamm, nagyon finom. taalálsz fent neten több féle receptet is.

vagy összekockázom a cukkinit és a vöröshagymát, rakok rá leveskockát, 3 gerezd fokhagymát és főzöm kb 15-20 percig. ha úgy van kedvem rakok hozzá tejfölt

még azt szoktam, hogy összekockázom a cukkinit, meg mindenféle zöldséget, ami épp itthon van, pl brokkoli, répa, paradicsom, hagyma, kaliforniaipaprika és megpiritom oliva olajon.


mind a 3 nagyon finom, hamar kész van, és nem túl kalória dús, főleg ha kihagyom a tejfölt vagy a tejszinta levesből. és még egészséges is

2014. jún. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Salátacukkiniből szoktam kapros köretet csinálni.

Héjastól félbevágom, és cikkcakkban feldarabolom falatnyi darabokra. kevés olajon megpárolom a kockákat , de megcsepegtetem pár csepp citromlével/ecettel, hogy roppanós maradjon.nagyon hamar megpuhul. friss zöld , finomra vágott kaporral megszórom. Persze még az elején finoman sózom is.Sült és rántott húsok mellé nagyon finom.

Ha tejföllel vagy natúrjoghurttal elkeverem, akkor jól behűtve egy önálló vacsorasaláta így nyáron.

2014. jún. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kis cukkiniket ugyanúgy kovászolom, mint az uborkát. nagyon finom, érdemes kipróbálni.
2014. jún. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Karikára vágom, megszórom sóval. bazsalikommal és oliva olajban, fokhagymával kissé átsütöm, majd rákarikázok paradicsomot, megszórom sajttal és sütőben addig sütöm, míg a sajt ráolvad, barna rizzsel tálalom.
2014. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!