Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Magyaros ételek külföldieknek?

Magyaros ételek külföldieknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 külföldi vendéget várok vacsorára a hétvégén. Tudnátok nekem igazán jellegzetes, magyaros menüsort írni? Szeretném, ha megismernék a magyar konyha legjobbjait. :)



Köszönöm!



#étel #vacsora #magyaros menü
2014. jún. 23. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen esetben a gulyasleves kotelezo! En csirkepaprikast csinalnek galuskaval, az is biztos befuto. Nekem a legtutibb a makos guba volt, mint desszert. Odaig voltak erte!
2014. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ja, elso vok megint, azert ird meg, milyen nemzetiseguek a vendegeid!
2014. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mákos ételekkel vigyázni kell, mert igen sok helyen mérgezönek tartják a mákot és nem is eszik.


Fontos lenne tudni, hogy honnan jönnek, meg mi az, amit nem szeretnek, nem ehetnek (allergia), illetve hogy húsevök-e vagy sem.


A helyedben maximum EGY paprikás jellegö ételt készítenék (és azt sem erösen, illetve az erös paprikát külön adnám fel), és keresnék olyanokat, amik nem annyira elcsépeltek.

2014. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy honnan jönnek! Sok helyen nem esznek valóban mákot, vagy éppen belsőségeket sem, úgyhogy ilyesmire érdemes odafigyelni. Illetve bizonyos kultúrák nem igazán vannak hozzászokva a nehéz ételekhez, így egy japán vendégseregnek valószínűleg egy kiadós hígfosásos hasfájást eredményezne a gulyás-pörkölt menü egymás után. Illetve sok nép ugye folyami halakat sem fogyaszt szívesen, gondolunk itt tengerparti országokra főleg.


Én is úgy csinálnám, hogy vagy a leves vagy a második lenne csak paprikás jellegű/alapú. A kettő egymás után nem illik, egyhangú.

2014. jún. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Nagyon klassz dolgokat írtok! :)


1 indiai, 1 arab, és 2 svéd lesz nálam. Közben annyi kiderült, hogy a disznóhús kilőve.

2014. jún. 24. 06:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sertéshús kilőve akkor én egy jó kis csirke paprikást/paprikás csirkét csinálnék főételnek nokedlivel. Leves mellé mondjuk pulykaragu leves,fokhagyma/hagyma krémleves, vagy ha túl meleg van csinálhatsz hideg gyümölcslevest. pl meggyleves, karamellás őszibarackleves...stb)


Desszertnek:

Tudom hogy nem szabad linket betenni, de ezt hiába magyarázom látni kell a képen:

[link]


Én ezt készíteném vagy aranygaluskát vanília sodóval :)

2014. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Főételnek csirkepaprikás szerintem is jó. Nokedlivel, savanyúsággal.


Levesnek valami könnyebbet készítenék, főleg, ha nagy meleg lesz. A gyümölcslevesek jók, bár sokan furcsállják őket. Én lehet, hogy egy egyszerű grízgaluska levest készítenék, vagy esetleg egy savanyú tejfölös karalábélevest, vagy zellerlevest. Mindenképp valami könnyűt, lehet hogy kicsit savanykásat (nekem nyáron mindig az esik jól:).


Desszertnek somlói galuska. Azzal nem lehet félremenni. Vagy gundel palacsinta. Vagy házi dobos torta.

2014. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt csinálnám: daragaluska leves sok zöldséggel, magyarosan pácolt sült csirke, vagy csirkepörkölt. Desszertnek: madártej, somlói, zserbó, rétes, gyümölcstorta, természetesen nem mind, hanem valamelyik :)Bár én a palacsintát is megkóstoltatnám velük.
2014. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszöntem mindenkinek! :)

Szemezgetek majd azokból, amiket írtatok! Tetszik mindegyik!

2014. jún. 25. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!