Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy normál méretű torta körbe...

Egy normál méretű torta körbe tejszínhabozásához (a tetejére is) kb mennyi tejszínre van szükség?

Figyelt kérdés

Hú, jó h.lére sikerült a kérdés, de nem tudom jobban megfogalmazni :-)


Még soha nem csináltam így, csak azzal a krémmel kentem körbe, ami a rétegek közt is volt.



2014. jún. 27. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csak le akarod kenni akkor 2-3 dl elég, ha nyomózsákkal akarod tele nyomkodni akkor minimum 5 dl, de ez is függ a nyomócső vastagságától, és attól is milyen mintát készítesz.
2014. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha fél literből készíted, akkor biztosan elég lesz, akár dekorálva is.
2014. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Nem, a nyomózsákos történt felejtős, nincs is ügyes kezem, csak egy mezei tortát tudok csinálni a családnak, most majd a leendő 5 évesnek :

2014. jún. 27. 19:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Áh, dehogy vagy ügyetlen, csak önbizalmad nincs elég. egy kevéssel is kipróbálhatod (ha már bekented az egészet ), egy nejlonzacskóval. a csücskét kivágod v-alakban, beletöltesz egy adag habot, és már nyomhatod is a kis tejszínrózsákat. csak egy csigabigát nyomsz és kész.

Hidd el sikerülni fog.

Boldog szülinapozást :)

2014. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele habfixálót, különben elég hamar lehangolóan fog kinézni. Amit szerintem még érdemes, 1-2 kanál mascarponet keverni a tejszínbe, kicsit megdobja a zsírtartalmát és könnyebb keményre verni. A sima habtejszín nálunk sokszor elég folyós marad.
2014. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még soha nem raktam a tejszínbe habfixálót és nem folyt szét egyszer sem, pedig mindig előző nap sütök ha szülinap/névnap van és a hűtőben tökéletes állapotban marad. Szerintem is elég 2 dl, ha vékonyan kened, de ha biztosra akarsz menni, veszel 2 db 2dl-es habtejszínt és először csak az egyiket vered habbá és ha mégse elég, felvered a másikat is.
2014. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os: milyen márkájú tejszínt használsz?
2014. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én Hulala párti vagyok, az a tapasztalatom, hogy abba nem kell habfixáló :-)


Köszönöm a biztatást!! De újfent tapasztalat a bénaságom :-)

2014. jún. 28. 21:32
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom vissza néz e valaki,tegnap elkészült a torta,ilyen lett:


[link]


Köszönöm mindenkinek a segítséget!! :-)

2014. júl. 2. 10:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen , én visszanéztem, és gondolom mások is. Szerintem nagyon aranyos lett ez a pillangó torta, és gondolom a kis 5 éves ünnepeltnek is tetszett.

Sok boldogságot a kislányodnak és nektek is. :)

2014. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!