Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Instant kakaó cukor nélkül?

Instant kakaó cukor nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretem a kakaót, de nem akarok sok cukrot. A cukor helyett van egyéb anyag ami segítené a kakaó oldódását? Tudom van xilit, de az drága, édesítés meg nem létkérdés. Ha mégis a cukor marad, akkor mi az az arány aminél még elfogadható oldódás lesz? 1:1 arány? Vagy 1 rész cukor 2 rész kakaó még jó?

2014. jún. 30. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem azon múlik hogy összekevered-e valamivel. Én egyébként azt csinálom hogy öntök egy átlátszó bögrébe tejet (hideg is lehet), beleteszek egy kiskanál holland kakaóport, elkeverem amennyire lehet (ami nem sok), majd a kanállal a sarkokban meg a bögre oldalán ragadt csomókat szisztematikusan szétlapítom. Kb egy perc az egész. Meleg tejbe simán bogyós édesítőt teszek, hidegbe az édesítőt először a kanál domború oldalával összetöröm egy vágódeszkán vagy tányéron.
2014. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

régen ittam már INSTANT kakaót de tudtommal az INSTANT kakó nem oldódik fel nagyobb mennyiségű cukor nélkül?

amúgy meg annyi cukrot tegyél bele ahogy az ízlésednek megfelel

de cukor nélkül ne idd mert több koffeint tartalmaz a kakó mint a kávé és a tejben lévő laktóz nem elég ahhoz hogy semlegesítse

a hatalmas koffeinadag pedig káros lehet főleg ha több csuporral is iszod a kakaót

2014. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
bocsánat elírás történt *feloldódik nagyobb mennyiségű cukor nélkül
2014. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
What? A cukor semlegesíti a koffeint?
2014. júl. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!