Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan sós apró-süti receptet...

Olyan sós apró-süti receptet keresek, amit ha pénteken délután elkészítek szombaton is finom lesz. (nem szárad ki, nem lesz olyan mint a gumi) Tudtok nekem receptet küldeni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudok :) garantáltan ropogós még napok múlva is.

HV: 30 eka liszt, 25 deka margarin vagy 20 deka zsír, 10 deka reszelt sajt bele a tésztába, 6 evőkanál hidegvíz, 1 ek. 10 %-os ecet, egy jó teáskanál só, de ez ízlés szerinti. meg kell kóstolni, hogy elég-e.

A zsiradékod a liszttel elmorzsókáljuk, majd a többi hozzávalóval alaposan összegyúrjuk.

Fél órát pihentetjük, majd kb 1-1,5 centi vastag lapot nyújtunk belőle.

Derelyevágóval kb 1 centis csíkokra vágjuk, amiket kb 5-6 centisekre darabolunk.

felvert tojással lekenkük és megszórjuk reszeltsajttal, szezámmal, köménnyel ízlés szerint.

tepsibe helyezzük, nem túl közel egymáshoz, mert az ecettől megnőnek. Sütőpapír nem árt alá .

előmelegített sütőbe aranysárgára sütjük. hamar sül kb 15 perc.

ebből az adagból is van kb 3 tepsi, de érdemes dupla adagban készíteni, mert nagyon kapós.

Eddig még mindenkinek ízlett ez az ősrégi recept alapján készült sós rudacska.

2014. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
** 30 deka liszt...
2014. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Túrós pogácsa, a legjobb dolog a világon!
2014. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Közben én is nézelődök a neten, találtam egy olyat, hogy vajdasági sós, de nem tudom, hogy az puha e még másnap is.


Lehet hogy abból is csinálok egy kis adagot és kedves első válaszoló kipróbálom a te sós receptedet is.

2014. júl. 3. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:

En ezt ajanlom, mert szerintem masnap meg jobb, mint frissen.

25 dkg turo

25 dkg Rama

25 dkg liszt

1 tojas

So



Az alapanyagokbol tesztat gyursz, kinyujtod es szaggatod. Tepsibe rendezed, lekened tojassargaval es 180 fokon megsutod. A turo miatt nagyon jol atpuhul masnapra. A tetejet szorhatod sajttal, de anélkül is nagyon jo ize van. A sot ne felejtsd, utannasozva nem az igazi!:)

2014. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!