Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tesztek s pörköltbe, paprikásb...

Tesztek s pörköltbe, paprikásba fokhagymát? És a körözöttbe?

Figyelt kérdés

Boldogult (zalai) anyósom tett bele, ízlett is. De a mi pesti családunk soha nem tesz a disznó- marha- vagy borjúpörköltbe, bár a körözött szerintünk is jobb vele, mióta kipróbáltuk.

Ti hogy vagytok ezzel? Melyik vidéken, hogy csináljátok?


Köszönöm a válaszokat! :)



2014. júl. 24. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Anyósoméknál a disznópörköltbe tettek fokhagymát, másba nem, pontosabban ha tyúkból fözte, akkor igen, a kakasba, csirkébe nem.


Körözöttbe viszont nem szoktunk tenni.

2014. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

én a pörköltbe nem szoktam, egyszer próbáltam meg és nem tudom miért, de egy kicsit kesernyés íze lett tőle.

körözöttbe még nem próbáltam :)

2014. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Felvidéken, Gömörben nem teszünk egyikbe sem. :)
2014. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Minden pörköltbe teszek, sőt a bográcsos marhába még egy kis fej zellert is!

Kőrözöttbe még nem próbáltam, nem is hallottam eddig.

Kipróbálom!

2014. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Dél-Alföld: baromfi-sertés pörköltbe nem teszünk, a marhapörköltbe és a birkapörköltbe, ill. minden olyan pörköltbe, amely valamilyen vadból készül, igen, belerakjuk a fokhagymát is. De akkor ezek már megkapják a maguk vörösbor-adagjukat is!!!

Körözöttbe csak vöröshagymát, köménymagot, borsot, törtpaprikát, esetleg petrezselymet rakunk!

2014. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen teszünk! Szeretjük a fokhagymát! :-)
2014. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Pörköltbe igen, nekem teljesen természetes, minden pörkölt egyik alap ízesítője a fokhagyma, evidencia.


Körözöttbe nem, abba vöröshagymát teszek.

2014. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Elnézést, de anyósod most zalai vagy francia? (Mert egy másik kérdésnél arról volt szó) Vagy két anyósról van szó?)
2014. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a válaszokat, ezek szerint megoszlanak a vélemények és a szokások, ezt nagyszerűnek találom. Íga senki sem követ el "szentségtörést", ha tesz vagy nem tesz fokhagymát a pörkötbe. Mert pesti körökben kaptam a fejemre anno, hogy az lehetetlen!

Így megnyugodtam. :)

Ami "két" anyósomat illeti, igen, kettő volt. Az első, amint írtam is, Zala megyéből jött fel a fővárosba. Miután szegény első férjem sajnos fiatalon meghalt, kijöttem Franciaországba, és itt 12 évvel később újra férjhezmentem, ezúttal egy francia férfihoz. H.I. mindkét férjem áldott jó ember volt, de még nagyon fiatal voltam, mikor az elsőt elvesztettem, és így alakult...


Ezután a kis kitérő után mégegyszer megköszönöm mindenkinek a kommenteket! :)

2014. júl. 24. 17:12
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféle pörköltbe teszek fokhagymát.
2014. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!