Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A muffint hogy kell sütni?

A muffint hogy kell sütni?

Figyelt kérdés
Vagyis az lenne a kérdésem, hogy ha alul-felül hőlégkeverésesre állítom be a sütőt az jó, vagy az kiszárítja? vagy ti hogy szoktátok? Most akarok muffint sütni, és szeretném, ha puha és omlós lenne...

2014. aug. 7. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam jó volt az alul-felül hőlégkeverés. Nem ég oda! :)


Ha még nem sütöttél muffint, akkor arra figyelj, hogy a tésztát nem kell olyan simára elkeverni, mint a tepsis kevert tésztáknál. Általában a muffin-tésztát úgy készítik, hogy külön összekeverik a száraz és a nedves hozzávalókat, aztán a végén összeborítják. Kicsit érdemes elkeverni, de nem túlságosan, különben a tészta szétfolyik a formából, amikor sütés közben följön. Ha nem kevered agyon, szép muffin formája lesz! :)

2014. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt nem lehet szokás szerint, meg van adva, hogy az légkeverés nélkül megy. Igen, kiszárad.

A légkeverés az nem egy csodafunkció, az még sok mindent elronthat.

2014. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én légkeverésesen szoktam és soha nem száradt még ki.
2014. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sima gáztűzhely, sima gázos sütőrészében szoktam sütni, és mindig jó. Közepesnél icipicit nagyobb lángra állítom, rendesen megsül, nem ég oda az alja, puha lesz, könnyű és " nagyon omlósz" :D
2014. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En is legkevereses sutoben sutom, de az allaga a recepttol fugg, a hozzavalok aranyan mulik.

Sutottem tokeletes allagut, de olyat is, ami masnapra ehetetlen volt.

2014. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alsó-felső légkeveréssel sül épp a muffin, ezt a receptet használom évek óta.

[link]

2014. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!