Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paleo muffint szeretnék...

Paleo muffint szeretnék sütni. Ajánlanátok egy bevált receptet?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok, ezért tapasztalatokra is kíváncsi lennék,hogy az adott recept mennyire könnyen készíthető el, stb.
2014. márc. 11. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van fogalmad róla, mit jelent a paleo?

Szerinted létezik olyan muffin, ami belefér ebbe az étrendbe?

Tökmindegy mit raksz a tésztájába, alapvetően az alapanyagai, a készítése, kizáró ok egy paleo étrendben.

Egyértelműen tiltólistás. Egy igazi antipaleo kaja.

2014. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Definíció kérdése... A muffinsütőben sült sütijeimet én is képes vagyok lemuffinozni, ha paleós, ha nem :) Valahogy nevezni kell.


Kérdező, rengeteg recept van, én inkább magkenyereket sütök, bár van egy édes sütim is, amit muffin formában sütök, az finom, de kényszer szülte, nem tudtam mit kezdeni a használt kókusszal (ami a kókusztej készítés után maradt vissza). 3 tojáshoz 1-2 tojásonként (2-vel jobb, de takarékoskodnom kell a tojással, nincs akármennyi) 4 dkg ilyen használt, turmixolt kókuszreszelék, 2 dkg normál, őrölt kókuszreszelék és 2 dkg dió, szódabikarbóna (aszkorbinsavval, mert állítólag valami savanyú kell hozzá, ezen ne múljon), őrölt fahéj és szegfűszeg, kis víz, valamilyen édesítés... Összekeverem, muffin formában vagy másban kisütöm (még a mikróban is működik, néha 5 perc alatt akarom, nem 50. állítólag egyeseknek gyorsabban megy, nekem nem). Ha a használt kókusz helyett is rendes kókuszt használok, az nekem nem jön be, de bizonyára ez ízlés dolga.

A paleo sütik és kenyerek alapvetően roppant egyszerűek, összekevered, kisütöd :D Sokáig sütöttem normál kenyereket, na az egészen más műfaj. Persze van, amikor tojáshabot kell verni, de abban sincs semmi nehéz... :)

Sokszor gyümölcsöt is használnak bele, de az nem szigorú paleo s már a nyersvegán korszakom óta, sőt korábban sem szerettem a gyümölcsök hőkezelését, jobb azoknak nyersen. Inkább ráöntöm őket a sütire püréként, nagyon megy a fentebb említetthez is az ilyesmi. Ja és ha kísérletezem s nem lesz annyira szuper a süti, egy kis csokiszósz is fel tudja dobni ;)

2014. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mustafa33 ***** válasza:
48%
Vegyél egy mamut lapockát, rágd le róla a húst. A megtisztított lapos csonton gyúrj kicsi kupacokat két kő között megtört erdei sédbúza, szálkaperje és erdei rozsnok magokból, ehhez keverjél egy kis édespáfrány gyökeret, vagy mézet ha vannak barlangod közelében méhek, hogy megkeljen erdei rozsnok magokat rágjál meg és köpd bele. Keverj hozzá néhány vadgalamb, vagy varjú tojást. A gombóckákat ragaszd a lapockacsontra és tüz mellé helyezd, de vigyázz, csak annyira tüzelj, hogy meg ne égjenek. Mikor kicsit megnőttek és szép sárgásbarnák lesznek, elveheted a tűztől és hűtsd ki. Ha forrón eszed, hasmenést kapsz tőle és nem győzöd a lapuleveleket szedni higiéniai okokból.
2014. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mustafa33 ***** válasza:
Látom kérdező, a humorérzéked is a kőkorszakban maradt. ☺
2014. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:

Ja, valsz azt sem érted miért ezt írtam.

A paleo azaz paleolit kőkorszakot jelent és a paleo táplálkozás kőkorszaki módra van.

(à la Frédi és Béni ☺)

2014. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Mustafa: én felpontoztalak, de az nem segített, nem tudom hogy élhetnek az emberek minimális humorérzék nélkül?!
2014. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Márpedig nem volt különösebben humoros, bár a részletezést értékeltem :D. Nekem eléggé fejlett a humorérzékem, de egy rossz elnevezés miatt ezredjére ilyeneket olvasni (amik arra mennek rá, hogy a paleósok maradjanak a klasszikus dolgoknál, de mondjuk nyilván nem tudják azt enni, mint az ősember, nem is akarják és a paleo nem arról szól, csak van egy ilyen neve, valami oknál fogva, amit lehet bírálni, de ez csak az elnevezés). A kérdezőt nem ez érdekli.

Azt pedig nem tudhatjuk, ki pontoz le, engem az egész pontozgatás nagy ívben nem érdekel, úgy tekintem, mintha nem is lenne, csak néha pontozok fel valami szórakoztatót vagy igen hasznosat s még ritkábban pontozok le valami nagyon idióta dolgot. Az ilyeneknél nem csinálok semmit. Túl van értékelve ez a pontozgatás, sokakat érdekel, pedig nem igazán mérvadó...

2014. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

jaj, nem ülök egész nap a gép előtt, így most olvasom csak a kommenteket

van humorérzékem, és szerencsére elég jó, bevallom, én nevettem,

(és a kérdésemre is választ kaptam)

2014. márc. 11. 22:49
 9/11 A kérdező kommentje:
ja, amúgy én soha sem szoktam pontozgatni, mert szerintem marhaság, megnyugodhatsz
2014. márc. 11. 23:07
 10/11 anonim válasza:

Kedves 7-es nem csak van egy ilyen neve, de igen is erről szól, olvasd csak el figyelmesen:


" A paleolit diéta egy egyszerű, de vitatható felvetésen alapul. A paleolit időszakban élő ember még nem háziasította az állatokat, s a mezőgazdagsági termelés is ismeretlen volt számára. Gyűjtögetett, halászott, vadászott, azaz az általa fogyasztott táplálékok köre igen szűkös volt, főleg sovány húsokra, tojásra, magokra, gyümölcsökre és zöldségekre korlátozódott.


Feltételezésük szerint az eltelt 20.000 év alatt az emberi emésztőrendszer nem ment át lényeges változásokon, nem alkalmazkodott a modern kor táplálékaihoz. Szerintük az evolúció folyamatában a 20.000 év nem nagy táv, s a diéta alapját képező élelmiszerek a jelen kor alapanyagai között is szerepelnek, sőt úgy tartják, hogy az emberi génállomány számára a modern kor élelmiszerei kifejezetten károsak, ezért is javasolt visszatérni az ősemberi életvitelhez."

2014. márc. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!