Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen süteményt készítetek...

Milyen süteményt készítetek most hétvégén?

Figyelt kérdés
És kinek lesz? Családnak, vagy vendégségbe viszitek, stb? :)
2014. aug. 9. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Épp most lett kesz az almás morzsas, ma mandula, mogyoró es malnalekvar is kerult bele. Vendégeink lesznek es a ferjem almas sütit kert :D
2014. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van egy csomó szilvánk, úgyhogy valószínűleg szilvás lepényt. Mivel 1 tepsinyi sok lenne, és csak ránk rohadna, viszünk át a rokonoknak, mert amúgy is kell vinni nekik pár cuccot, új emberek költöztek a szomszédunkba, nekik is viszünk át, meg van egy másik szomszéd, aki a múltkor adott egy zsák ruhát, nekik is adunk.


Jövő hétre rákóci túróst vagy női szeszélyt gondoltam :)

2014. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak magunknak majd du. szilvás-mandulás kevert bögrés süti lesz.


30 percnél tovább nem akarom a sütőt járatni, mert kitikkadunk :-)

2014. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
túrós rétest
2014. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tele van piros almákkal az almafa a kertbe, így almás-diós répatorta lesz tejszínes krémmel :) Csak itthonra, de lehet viszünk belőle egy keveset a szüleinknek.
2014. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Jöhetnek még, mindenki jó ötleteket ad! :)


Én most készítem ezt: [link]

Holnap lesz egy "osztálytalálkozónk" (most tavasszal ballagtunk), ahol bográcsos főzés lesz, oda viszem, az osztálynak. :)


Válaszolók, szilvával (vagy egyéb gyümölccsel) de egyszer mindenképpen ajánlom hogy próbáljátok ki ezt:

Bár ez nem a szó-szoros értelmében vett piskóta, de én ezt a receptet édesanyámtól tanultam, szinte a létező összes nyári gyümölccsel kipróbáltuk már. Ugyanolyan jó a fagyasztottból is.

Általában ezt csináljuk, ha hirtelen nincs jobb ötletünk. :)


5 tojásfehérjéből kemyén habot versz, a sárgájákat egy kis tálkában félreteszed. 20 dkg porcukrot egy csepp vanília aromával/cukorral és 20 dkg vajjal habosra keversz. Egyenként belekevered a tojássárgákat és kevés rumot/rumaromát. Ezután felváltva beleforgatsz 20 dkg réteslisztet 2 kk. sütőporral elkeverve és a fehérjehabot.


Közepes tepsibe simítod, tetejét kirakod 50 dkg gyümölccsel, majd tűpróbáig sütöd.

Nagyon egyszerű süti, és semmi különös nincs benne, de valahogy mindig tökéletes, és az emberek nem győzik dicsérni. :)

2014. aug. 9. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megosztottad velünk a receptet, nagyon aranyos vagy :)Nagyon jónak tűnik, főleg most a gyümölcsözön közepén.

Én ki fogom próbálni mindenképp. ( az anyukád receptjére gondolok )

2014. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tegnap volt mákos beigli szárított vörös áfonyával, narancs és citromhéjjal készítettem el a máktölteléket.

Vendégeink voltak, és nekik ez a kedvencük-nem magyarok.

Volt még almás pite fahéjjal a tetején és diós rudak is.


Holnapra is még maradt belőle, de csak végek, ezt megesszük kávéval vagy tejjel reggelire


Ebédre pedig ragu leves és kukoricás rizs lesz sajtos tejfölös csirkemell szeletekkel, kakukkfűvel megszórva.

2014. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én egy amolyan hirtelen ötlet sütit csináltam ma és nagyon finom lett, gyümitortának indult megis csináltam a piskótát, majd ahogy a barackot szeltem gondoltam sok tej van itthon és amúgyis valami csokisat ennél a többiek meg gyümitortát úgyhogy hirtelen ötletként összehoztam a kettőt úgy hogy főztem egy adag vanília meg egy adag csoki házi pudingot, a piskóta felét falatnyi darabokban leraktam a tál aljára, nyakon öntöttem a vaníliás krém felével, erre rátettem jó sok barackot, majd a piskóta másik felét, a vaníliás krém másik felét erre az egészre ráöntöttem az egész csokis krémet és be a hűtőbe, mellé vertem föl tejszinhabot

mindenkinek nagyon ízlett :)

2014. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy gondoltam a múltkor, meg lett a rákóci túrós is, pár kissé elrontottam de finom lett ennek ellenére :) Meg "sütöttem" fagyitekercset.
2014. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!