Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen süteményt vigyek...

Milyen süteményt vigyek szerintetek párom családjának?

Figyelt kérdés

Pár napra megyek hozzájuk, nem szeretnék üres kézzel menni, így gondoltam viszek egy kis süteményt. Sütni tudok és szeretek is, de most nincs ötletem.

Nem szeretnék nagyon hétköznapit, mint pl. egy piskóta, a muffint is kizárnám most, de ne is legyen nagyon krémes-habos, hogy tudjam szállítani, és azért ne legyen túl flancos, mert azt sem szeretném. De valami olyan jó lenne, amire anyósjelölt is azt mondja, hogy ez igen. :D

Várom az ötleteket! :))



2014. júl. 11. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Valami nyáriasat :)


[link]


Egy ilyen lapos gyümölcstorta pl. abszolúte nem flancos, de nagyon guszta. És egyszerű is. A gyümöcsöket frissen, indulás előtt tedd rá csak.

2014. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én saját készítésű islert vittem :) mindenki nagyon örült neki :)
2014. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, jöhet még ötlet! :)
2014. júl. 11. 21:20
 4/8 anonim válasza:
Almás pite
2014. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hanyagold az ilyen 'nagymama-tipusu'sutiket, mint az almas pite, zserbo, mezes kremes, hokifli stb., ne gondolja, hogy egybol le akarod korozni.:)

Inkabb valami olyat keress ami ujdonsag lesz szamara.

Pl.

Malnas-mogyoros brownie

Afonyas-fehercsokis muffin

Lisztmentes dios csokitorta

Ontott meggyes turotorta

Inverz kokuszkocka

Bogyos gyumolcsos clafoutis (francia tejespite)

2014. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyanyám nagyon finnyás az új dolgokra, de ezzel sikerült lekenyereznem: [link] az eredetije itt található: [link] Műanyag dobozokba szoktam eleve összerakni, és onnan kanalazzák ki. Eddig még senki nem panaszkodott amiatt, hogy nem kapott tökéletes kockát herendi tányérra... ;-) A szállítása így dobozokban elég egyszerű, de kell neki jégakkus táska, ha messzire viszed.


Egy másik kedvenc a tészta diós krém darabkákkal fehérjehabbal a tetején, de arról most nincs receptem, és viszonylag nehezen szállítható a hab miatt, de megéri a fáradozást.


Illetve van még a házi rétes, amit baromi nehéz rendesen elkészíteni, de össze se lehet hasonlítani a bolti rétestésztás förmedvényekkel. Azért valószínűleg komoly elismerést kapnál. :-)

2014. júl. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van még három receptem, amik nekem szintén beváltak:


Ebből csináltam kosárkákat:

[link]


Ez szintén krémesebb, hűtendő cucc, de helyben lehet pohárba kanalazni, úgyhogy dobozban szállítható:

[link]


Ez kevésbé vált be valamiért, de én nagyon szeretem, egyszerűen azért, mert könnyebben süthető, mint egy piskóta, a hatása meg valami hasonló, talán egy kicsit töményebb... Időközben mondjuk a piskóta ellen is megtaláltam a titkos fegyvert, a fedőt :-) (sokkal egyenletesebben sül tőle bármilyen sütőben)

[link]

2014. júl. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. júl. 20. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!