Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisu tortát szeretnék...

Tiramisu tortát szeretnék csinálni, lehetőleg tojás nélkül és babapiskótából (nem piskótatésztából). Hogyan?

Figyelt kérdés
Szülinapra szeretnék tiramisut csinálni, tortaformájút. Akinek csinálom tart a nyers tojástól, úgyhogy tojás nélküli recept érdekelne, én meg a sütéstől tartok, ezért babapiskótával szeretném. :-) Bevált recept? Légyszi ne linkeket, mert találtam én is, olyat akarok amit már megcsináltatok és finom lett :-) köszi!
2010. jan. 15. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Vegyél port
2010. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
szerintem csinálj babapiskótát pudinggal. Kár erőlködnöd, ha sütni sem akarsz, nyers tojás meg nem fekszik, akkor csinálj valami mást, vagy jah vegyél valami gány por keveréket.
2010. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én lidles babapiskótát használok, szarvasi mascarponét, én sem szoktam tojást tenni bele.

Kávéba mártogatom a bpiskótát, a krémsajtba ízlés szerint teszek porcukrot, rumot, vaníliás cukrot. A rétegek közé is szórok kakaóport.

2010. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó 2 választ köszi, az első kettőnek kár volt az ujjizületeit koptatni...
2010. jan. 15. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A Metróban lehet kapni tiramisu port,és szerintem nagyon finom.Nálunk postán meg lehet kapni olyan baba piskótát,hogy egyik fele kakaós a másik fele sima.

Nagyon finom és egyszerű :)

2010. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudok tiramisut csinálni, csináltam már, babapiskótából, mascarponéból, tojásból, cukorból... ha tojás nélkül nem megy (neten olvastam recepteket, de azt hittem valaki csinált is már tojás nélkülit) akkor átfogalmaznám a kérdésem: a rendes hagyományos tiramisut lehet kapcsos tortaformába tenni, vagy szét"folyik" amikor kiveszem belőle? A krém miatt gondolnám, hogy szétmegy, nem marad meg a tortaforma. :-/
2010. jan. 15. 21:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és sütni azért nem akarok, mert rossz a tűzhelyem sütője.
2010. jan. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!