Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány évesen tanultatok meg...

Hány évesen tanultatok meg sütni/főzni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 22:25
 1/7 anonim válasza:
76%
egyszercsak tudtam/tudok . Most vagyok 14eves :) F
2014. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, ez fokozatosan ment, de 13 évesen már tudtam egyszerűbb ebédet főzni, az biztos.

Sütni... 27-28? Az valahogy nem volt az én műfajom, gyerekkoromban nem ment, hát nem erőltettem. De aztán nem lehetett jó kenyeret kapni s magam sütöttem. Süteményt ritkán sütök, de most már az is megy. Nem volt köztes időszak, amikor újrakezdtem, azonnal ment. Már a süti, a kenyérbe bele kellett jönni, bár alapvetően az volt a gond eleinte, hogy a kenyérsütőben sütöttem.

2014. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shorty862 válasza:
76%
Èn kb.10-11evesen...most 13 vagyok ès sokszor szoktam egyedul sutni-fozni
2014. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pici koromtól bevontak a főzésbe, amit a korom (és az aktuális mellettem álló felnőtt) engedett, azt csináltam. Arra emlékszem, hogy a csirkét már szétbonthattam késsel, de csak egy gombóc fagyit ehettem, mert kicsi voltam. :D
2014. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

folyamatosan tanultam. Pl. Pici koromtól kezdve segítettem a sütikben, anyu nekem is adott egy darab tésztát, én azzal játszottam, nyújtottam, formőztam, és azt is megsütöttük a többivel együtt tehát volt sikerélményem. Hagyta, hogy kevergessem, amit kellett (nem a tűzhelyen lévő lábosban), meg ilyenek.

Palacsintát 8 évesen sütöttem egyedül, első tortát pedig 10 évesen (nem teljesen egyedül, mert a sütőbe betételt és kivételt apura bíztam)

Érdekes, hogy az ételek annyira nem maradtak meg bennem, inkább a sütik, de talán 10 éves lehettem, amikor már sóskafőzeléket is én csináltam.

26 vagyok és még mindig tanuolok valami újat

2014. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

9 évesen főztem az első zöldborsólevesem teljesen egyedül, mire a szüleim hazaértek a kapálásból meleg leves fogadta őket, igaz, hogy minden fűszert tettem bele, csak valamiért a sót felejtettem ki.

De igazából már 13-14 évesen már szinte mindent el tudtam készíteni. Mindent édesanyámtól tanultam.

2014. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer csak tudtam, 14 - 15 éves korom körül. Enni mindig szerettem, faterom is jól főz, anyám is, számomra inkább az a furcsa, ha egy akár férfi, akár nő nem tud főzni. Persze eleinte egyszerűbb dolgokkal kezdi az ember, később lehet brillírozni, egy - egy számomra ismeretlen fogásnak utánaolvasok, kérdezgetek. De egy levest, pörköltet bármikor összedobok különösebb rákészülés nélkül, de szeretek új dolgokat is kipróbálni. Ma már családosként ez nagyon jól jön. A sütés kicsit más, ott már nem vagyok annyira magabiztos, süteményeknél, tésztáknál már könnyű melléfogni, azt ha lehet inkább a feleségemre bízom, de azért palacsintát, fánkot is meg tudok csinálni, ha kell.
2014. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!