Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 20 év körüli lányok! Saját...

20 év körüli lányok! Saját bevallásotok szerint, mennyire tudtok jól főzni? (10-es skála) Milyen kaját készítetek a legszívesebben?

Figyelt kérdés

2014. szept. 3. 15:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
miért csak 20 év körüli lányokhoz szól a kérdés? szűrőkérdés barátnőkereséshez? :D
2014. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
20 évesen alap dolgokat tudtam elkészíteni, pl. sültkrumpli, de próbálkoztam nehezebb ételekkel is amik volt, hogy jól sikerültek, de egy ideig hadilábon álltam a fűszerezéssel, odaégetéssel. mondjuk 4/10. most vagyok 24, mondhatom szinte bármit el tudok készíteni, méghozzá jól :) azért mesterszakács nem vagyok. 8/10
2014. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Mi számít húsz év körülinek? Nekem 2-esre kezdődik az évszámom.

Főzéstudományom szerintem 10/3.

Legszívesebben tésztás ételeket, rakottakat, pörköltet vagy főzelékeket csinálok.

2014. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
21 vagyok, elég jól főzök. 8/10
2014. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

20 éves vagyok pont. Mindent meg tudok főzni, 12 éves korom óta rendszeresen szoktam is sütni-főzni. Amikkel hadilábon állok, a magyaros ételek, mert nem is kedvelem őket túlzottan, szóval pörköltöt még csak 1-2 alkalommal készítettem, és bár nem lett rossz, a szüleimé sokkal finomabb.


Nem igazán szoktam receptből főzni, saját kútfőből jobban szeretek. Abból főzök, ami van itthon, nem pedig receptet keresek, majd bevásárolok, és utána főzök. Receptet egyedül talán a süteményekhez használok, de már azokhoz is ritkán, hisz az alapok a fejemben vannak, és ezeket variálom millió módon. Változatos és reformkonyhát vezetek, nagyon ritkán főzöm kétszer ugyanazt.


Olaszos ételeket készítek legszívesebben, mert fogyasztásra is ezek a kedvenceim, ez áll hozzám legközelebb. De nagyon szeretek különböző húsokat is elkészíteni, és idegen országok ételeivel is kísérletezni. Szeretem a japán konyhát, gyakran készítek sushit, de szeretem az indiai, thai, mexikói, spanyol ételeket is. Grillezni is nagyon szeretek, a különböző pácokat használni, stb.


Még a szüleimmel élek, de ezzel nagyon sokat leveszek a vállukról, hogy a hét nagy részében én főzök. Ők is nagyon szeretik, amiket készítek, a barátok is örömmel fogadják, ha főzök nekik, és az eddigi barátaim sem panaszkodtak - a jelenlegi azzal viccel, hogy elvesz, mert így még egy barátnője se főzött, pedig túl van a 30-on és jó sok barátnőn.


Én nagyképűen adok magamnak egy 9-est, mert tökéletes én sem vagyok, és mint írtam, nem is szeretek mindenféle ételt készíteni, így azokban nem is vagyok a legjobb, de igazából bármit meg tudok főzni, ami eszembe jut, vagy amit kérnek tőlem, és szinte kivétel nélkül jól is sikerülnek az ételeim.

2014. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
Ohh, és az idegen országok receptjeit sem olvasod el, mert a saját kútfődből főzöl... :)Érdekes mindenesetre, de fő az önbizalom !
2014. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
5-ös: hogy állsz a különböző technikákkal? ha egy 3 michelin csillagos étterem séfjének jár mondjuk a 10-es, saját magadat akkor is 9-esre értékeled? tudom, hogy a kérdés sem volt egyértelmű, de számomra a 10-es a nagyjából emberileg elérhető felső határt jelöli. Magamat nem értékelem, mert nem vagyok 20 körüli lány, de annak ellenére, hogy van egy rakás kaja, amit meg tudok csinálni jól, és pár fontos technológiai alapvetéssel is tisztában vagyok, a saját pontszámom nagyon messze lenne a 10-től.
2014. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

6: természetesen a naan kenyér receptjét, vagy a sushi rizs elkészítési módját megnéztem, mielőtt először készítettem el. Nem kell kiforgatni a szavaimat. De egy csirkecomb megsütéséhez nem állok neki receptet keresgélni, holott a legtöbb barátnőm még úgy se mer belevágni a főzésbe. A legjobb barátnőm épp ilyen. Nézegeti a recepteket, mert csak jó lenne főzni valamit, 20 éves létére az albérletben mégsem ehet zacskós levest éjjel nappal. Végül mégis a zacskós leves mellet köt ki, mert mi van, ha odaég, vagy sok sót tesz (mert a só mennyisége mondjuk nincs beleírva a receptbe, csak annyi, hogy ízlés szerint).


7: a technikákkal elég jól állok. Mivel nagyon érdekelt mindig is a gasztronómia, rengeteget olvasok ezzel kapcsolatban, az elméleti tudásom napról napra bővítem, és amint lehetőségem nyílik mindent ki is próbálok.


A pontszámom továbbra is tartom, és önbizalomhiányban soha nem szenvedtem, gondolom ez egészen nyilvánvaló. Ha szétnézek a környezetemben, akkor főleg tartom ezt a pontszámot, mert a 20 körüli lány ismerőseim még a 2-es pontot se nagyon érik el. Van köztük, akinek fogalma sem volt, hogy készül a bundás kenyér (állította, hogy a sima kenyeret olajba kell tenni, a tojás szó hallatán felröhögött, hogy nem vagyunk normálisak), vagy még egy tükörtojást is ehetetlenre süt - de ő legalább próbálkozott, más még azt se.

2014. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
ezért mondom, hogy az a kérdés, hogy kihez viszonyítasz - a korosztályodhoz meg a magyar átlaghoz képest láthatóan sokkal jobb, de azért mondom, hogy kérdés, hogy hol a skála vége. Ha a hobbiszakácsok (tehát, aki soha nem tanult és/vagy dolgozott professzionális környezetben) körében végzett felmérésről van szó, akkor is kicsit merész, ha a saját korosztályod a minta, akkor meg simán lehet reális is a 9-es. :)
2014. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

24 vagyok, jól főzök, eddig minden jól sikerült, soha nem dobtam még ki ételt, mert elrontottam.

Mindenféle ételt szívesen megfőzök, kivéve a káposztát és a pacalt, mert ezeknek nem bírom a szagát.

Szeretem a magyaros ételeket, és a nemzetközi konyhát is, a kenyeret is magam sütöm, ahogy a péksütiket is. Egyszerűen szerelmes vagyok a kelttésztába. :)

A kötekedőknek: a kérdés nem arról szólt, hogy egy sztárséfhez képest hogy pontoznád magad, így kár kötekedni.

A 20-25 éves korosztályt nézve megadom magamnak a 9-et a 10-ből.

2014. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!