Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell megsütni a steak...

Hogyan kell megsütni a steak burgonyát? És mi illik hozzá?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy sütőben.Gyorsfagyasztottat vettem és már fűszeres.Tehát arra volnék kíváncsi hogy elég ha öntök alá olajat?Vagy kell alá egyáltalán?Bocs ha marhaságot kérdeztem,de még nem csináltam sose.

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. jan. 18. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyorsfagyasztott fűszerezett steak burgonyát vettél, annak a zacskójára ráírták az elkészítési módot (=> zacskó háta).


Mi illik hozzá?

Szerintem a steak burgonya KÖRET, tehát valami mellé szoktuk tálalni : szelet hús, fasírt, göngyölt hús, hagymás rostélyos mellé...


================


STEAK BURGONYA


[link]


Hozzávalók:

- 1 kg aprószemű újkrumpli

- 2-3 gerezd fokhagyma

- rozmaring

- kakukkfű

- pirospaprika

- só

- bors

- vaj


Elkészítés :

A krumplit megkaparjuk, vagy erős dörzsölő szivaccsal ledörgöljük, megmossuk, negyedekre-felekre vágjuk, a fokhagymát felszeleteljük, a tepsit kivajazzuk, de alaposan. A krumplicikkeket a tepsibe öntjük, megszórjuk a fűszerekkel, közé dugjuk a fokhagymát, majd jól összerázzuk. 200 fokra előmelegített sütőbe toljuk, és szép pirosra sütjük.


Megjegyzés :

Semmiképp ne hámozzuk meg a krumplit, hiszen attól lesz olyan steak-es, hogy a héj alsó rétege rajta marad foltokban. Ha már nem annyira *új* az a krumpli, akkor persze hámozni kell. Míg a férfiak a grill alatt tüzet csiholnak és megsütik a húsokat, zöldségeket, addig ez bent a sütőben szépen elkészül. Jó étvágyat!


================

VIDEÓS recept :


[link]


STEAK BURGONYA


Hozzávalók :

- 1 kg burgonya

- 4 evőkanál olaj

- ízlés szerint só

- 0,5 csomag Knorr Grill Fűszervarázs


Elkészítés:


1. A burgonyákat mossuk meg, tegyük egy lábasba, öntsünk rá annyi vizet, hogy ellepje, enyhén sózzuk, és főzzük puhára. Vigyázzunk rá, hogy ne főzzük szét!


2. Ha megfőtt, öntsük le a vizet, hagyjuk kicsit hűlni, és pucoljuk meg. Vágjuk minden krumpliszemet 4 cikkre.


4. Egy serpenyőben hevítsünk kevés olajat, tegyük bele a burgonyát, és szórjuk meg Knorr Grill fűszervarázzsal.


5. Időnként forgassuk meg, akkor jó, ha kicsit megpirult.


6. Mikor mindenhol gusztusosan megpirult, tálalhatjuk is.


Tipp

Igyekezzünk ne túl nagy, és viszonylag egyforma burgonyákat választani. Próbáljuk ki Fokhagymás vagy Flekken Villámpáccal is!


Kínálhatjuk főételként is, de ilyenkor egészítsük ki különböző mártogatósokkal, pl.: zöldfűszeres majonéz, pirított szalonnás tejföl, hagymás ketchup, stb.

2010. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

És nincs rajta a zacsi hátulján.Nemtudom miért.Azért kérdeztem meg itt.

2010. jan. 19. 02:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Aszaltszilvával töltött csirkelmell, steak burgonyával


nyami

2010. jan. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Beleteszed egy tepsibe és nem kell alá semmi. Be a sütőbe kb. 20 perc 200 fokon. Időnként rázogasd meg a tepsit,hogy ne süljön le( 5 percenként).
2010. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!