Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnap én főzök van valakine...

Vasárnap én főzök van valakinek ötlete, hogy mit is kéne?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami jó szakács valami egyszerűt és nagyszerűt.

2014. szept. 16. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Bolognai spagetti. Ez szerintem mindig nyerő mindenhol és nem kell hozzá nagy tudás. A darált húst megpirítod apróra vágott hagymával, majd vagy ráborítasz egy öveges szószt, vagy zacskós bolognai alapot és vizet, vagy paradicsompürével és fűszerekkel oldod meg, akkor fontos a bazsalikom és az oregano bele. A tésztát külön kifőzöd és reszelsz sajtot.
2014. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Rakottkrumpli

Csilisbab

Lasagne

Valamilyen tészta (diós,mákos,tejfölös-sajtos)

Spagetti

Borsófőzelék tükörtojással

Ennyi jutott eszembe :)

Levesnek egy finom brokkolikrémlevest :)

Desszert: Málnás-fehércsokis muffin vagy almás pite :)

Majd írj hogy mit főzöl :)

2014. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

- levesnek krémlevest javasolnék: puhára főzöd, leszűröd, teszel bele pár kanál joghurtot, és botmixer (aztán fűszerezés)


- rakott krumpli, v valami - megfőzöd a cuccokat és kiolajozott jénaiban egymásra teszed, tetejére mehet tejföl és reszelt sajt


- palacsinta - elsőre sikerült és barátom imádja


- pizza: [link] (én ma ugyanebből a tésztából sütöttem lángost és életem legfinomabbja lett; mi felét kukorica liszttel helyettesítettük), de vasárnap két serpenyőnyi pizzát készítettünk


- krumplit, hagymát, paprikát (esetleg cukkini, padlizsán karikákra, ha szeretnél) felnegyedeled, kis só, bors nagyobb darabokra vágod a kolbászt/debrecenit. Az egészet beleborítod a kiolajozott jénaiba lefeded és megsütöd (fél óra minimum, nekem még vissza kellett tenni, mert kemény volt a krumpli)

2014. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

- lecsó


- tészta bármivel (itt csak a képzeleted szab határt, én benézek a hűtőbe, és ami olyan, összevágom, joghurttal v paradicsommal összefőzöm, fűszerezem és kész)


- palacsintának amúgy ezt szoktam: [link]


Kevert süti:

- majdnem 2 bögre liszt, 1 bögre cukor, 1 sütőpor, 1 tojás, 1 bögre tej (én fele víz), kb. 1 deci olaj (ezen felül mehet bele 2-3 evőkanál fahéj, mák, kakaó, attól függ... én fahéjasan szeretem)

- az egészet összekeverem robotgéppel

- a tepsit kiolajozom, egyenletesen leszórom zsemlemorzsával és beleöntöm a tésztát

- a tetejét megszórom összevágott gyümölccsel (2-3 evőkanál lisztet is szórok rá, így nem süllyed majd az aljára)

- hőlégkeveréses sütőben alul felül módban 170-180 fokon tűpróbáig sütöm - kb. 15-20 perc, de mikor már nem ragad tészta a villára, késre, akkor jó

2014. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Csirkeraguleves, májgombócleves, gombaleves,borsóleves- ezek közül fogok én választani vasárnapra.

tepsis hús lesz, amit még szombaton bepácolok a következőképpen: Egy tálkában elkeverek 2 kanál mézet, 3-4 kanál kecsapot, egy kanálnyi mustárt,,sót, borsot, bazsalikomot ( vagy egy kis majorannát)kellemesen pikáns szósz legyen.

két közepes hagymát karikára vágok.én sovány disznóhúsból fogom készíteni, de bármilyen szelethússal finom.

A húsokat megkenem a kencével, és lerakom egy dobozba a karika hagymával rétegezve.Lefedve megy a hőtőbe éjszakázni.

Másnap egy tepsit zsiradékkal kikenek és mindenestől elrendezem benne a húsokat.

szorosan lefedem alufóliával és hústól függően 45-60 percig sütöm.

A hagyma a szósszal eggyé válik és nagyon finom omlós, pikáns lesz a hús.

petrezselymeskrumpli, krumplipüré vagy vagy valamilyen zöldséges rizs lesz mellé a köret.

Desszert jó hideg madártej lesz.

Tudom, hogy nem az volt a kérdés, hogy én mit főzök, de ötletnek szántam a válaszomat :)

2014. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm az összes éjszakai unatkozónak, hogy a vasárnapra tervezett ebédemet nullára pontozták. Remélem ők közösen a Gundelben fogtak találkozni és ebédelni...

A többiek ötleteit sem díjazták kegyes nyomkodásukkal,pedig mindenki jókat írt.

Akiknek ez az öröm jut csak, hogy éjjel lepontozzák a hasznos válaszokat valami lelki defektusuk lehet,igazán sajnálatra méltóak...

Szórakozzatok jól továbbra is kispajtások, ha nektek ez jelenti a kielégülést.

2014. szept. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A bolognait támogatom, én is mindig azt csinálok jolly jokernek, de sohasem porból, azért ne alázzunk már meg ennyire egy ételt sem, a családról nem is beszélve.
2014. szept. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csirketortàt


Egy kerek magasfalù jènai tàlat kiraksz szèpen bacon -nel ùgy hogy fèlig minden szelet kilógjon.

Reszelj füstölt sajtot ès sima sajtot,keverd össze a kettöt.

Csirkemellet szeletekre vàgod enyhèn kiklopfolod. ( ne sózd!!! )

Felvert tojàsba forgatod a hùst ès a reszelt sajt keverèkèbe, majd beleteszed a baconnal kibèlelt jènaiba.

Így rakosgatod szèpen egymàs mellè ès egymàsra a hùsokat míg el nem fogy.

Ha kèsz vagy a kilógó bacon szalonnàval betakarod.

180-200 fokos elömelegített sütöbe mehet, èn min 1-1,5 óràt szoktam sütni.


Rizzsel, krumlipürèvel vagy hasàbkrumplival is tàlalhatod. Nèha csinàlok mellè zöldköretet is.

Isteni finom.

2014. szept. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!