Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit rakjak a sütimbe?

Mennyit rakjak a sütimbe?

Figyelt kérdés
Amerikai cookie-t szeretnék sütni, és kristálycukor helyett eritrittel édesíteném, azonban nem sütöttem még vele semmit, így nem tudom, hogy mennyit kell raknom bele. A dobozán nem ír arányokat, ugyanannyit rakjak mint cukorból raknék?

2014. szept. 26. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Rakj kicsit kevesebbet, úgy 70%-ot. De lehet hogy csípős lesz :(, sajnos az eritritnél néha előfordul.
2014. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, hogy az eritrit kevésbbé édes a cukornál, de a saját tapasztalatom épp az ellenkezője. Szerintem mindenkire máshogy hat, úgyhogy magadnak kell kikísérletezned, hogy hogy jó. Szerintem elsőre tegyél ugyanannyit, mint cukorból tennél.
2014. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A csípősségről én is hallottam már, ami nekem roppant fura, mivel az eritritnek szerintem az égvilágon semmi sajátos íze nincs, csak édes.

A második hozzászólóval totál egyetértek, nekem is kevesebb kell eritritből, mint mézből vagy kókuszcukorból (sima cukrot sosem eszem), bár mintha az elején nem így lett volna, de most már hatékonyabb páros vagyunk :P


Én is annyit tennék, mint cukorból (vagy kevesebbet, főleg, ha új a recept s nem tudom, mennyire lesz édes. jobb utólag édesíteni, mint eleve túlédesíteni).

2014. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. szept. 27. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!