Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ez a tudás kevés?

Szerintetek ez a tudás kevés?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok feleség,de csak 4 éve főzök rendszeresen,de úgy érzem keveset tudok,igazi magyar ételeket szinte nem is csinálok.irna nekem valaki gulyás receptet,olyant ami 100%ra beváll?amit a terségünkbe szokás azt tudok pl csorba,töltött paprika,kocsonya,húsleves(a tésztát magam csinalom)barmilyen húst elkeszitek(barany,csirke,disznó)tehéntúros gomboc,bécsi szelet,palacsinta,almafánk,ez csak pár példa,de hasonlók.szerintetek kevés?én annak érzem.3 gyerekes anya vagyok és 25 éves.mi a véleményetek?
2014. okt. 6. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Majd belejösz.Sok alapot tudsz ezeket lehet variálni.Azokat főzd amiket szeretek ,és akkor nem lesz baj. Tésztákat is lehet különböző szószokkal amit gyerekek szeretnek.

Házi pizzát vagy házi hamburgert is könnyű csinálni.

2014. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kevés. Te miért érzed kevésnek?
2014. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi!!!! Más ennyit sem tud. Ezek azért elég jó alapok. Nem ismerem a családod szokásait ,de ha olyan emberek akik szívesen kostólják meg más kultura ételeit akkor nyugodtan próbálkoz. Senki sem úgy kezdte ,hogy millió ételt tudott főzni. Szépen apránként jönnek majd sorba. A gyerek miatt mert előbb utobb lesznek majd kívánság ételek sok dologot kifogsz probálni.
2014. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
pizzat tudok,sot hazi kenyerrel is probalkozom kemencebe,spagetti felek a kedvenceink.zakuszkat is csinaltam,uborka,lekvarok minden evbe elteve.csak ezekhez a gulyasos etelekhez semmit nem ertek.megkerdeztem valakitol,mert mostanaba itt nagyon felkapott lett,es ahelyett hogy elmondta volna hogyan csinalja ez volt a valasz.3 gyereked van es meg nem foztel soha?nagyon gaz?
2014. okt. 6. 14:11
 5/13 A kérdező kommentje:
ami a legnehezebb volt szamomra elkesziteni az a tormas,nem tudom ki mennyire ismeri,disznovgaskor fozzuk.a legkitartobb munkat peddig a hazi vaj elkeszitese igenyelte,peddig 2014es modszerrel csinaltam,de ez a kivansag a gyakori a gyerekeknel,hazi vaj,egy fel napom ramegy
2014. okt. 6. 14:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Na már bocs az ilyen menjen...

Gondolom azért nem főztél még gulyást mert nem ez a család kedvence. Kérdezd vissza ,hogy ő tud e lekvárt eltenni ,vagy azokat a dolgokat megfőzni amit te.

A gulyás levest én így szoktam.

Nálunk marhahúsból készül de csinálhatod csirke ,kakas ,tyúk vagy sertéshúsból is.

Én mindig 2napra főzöm. Ti 5 en vagytok a gyerek nem esznek olyan sokat gondolom. 1,5 kg hús ezt felteszem főni mint a pörköltet Kicsit hosszabb lével: Ízesitem ,só ,bors , fokhagyma . Amikor a hús már félig puha hozzá teszem a darabolt zöldségeket.(karikára vágva).répa, fehérrépa ,( nem mindenki szokott . de én egy kisebb darab zellert ,és karalábét is teszek bele). Amikor már a zöldség és hús majdnem megfött kockára vágott burgonyát teszek bele. Majd teljesen készre főzöm. Mi úgy szertjük ha kicsit sürü de azért még leves állaga van.

2014. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen,jogos.de tudod neki tobb ideje van ezert tobb mindent kiprobal.en peddig az ilyen bevallt recepteket kedvelem,mert nincs idom arra hogy ezt most vajon igy vagy ugy.koszonom
2014. okt. 6. 14:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Tényleg: Ne foglalkoz vele. Azt csináld ami nektek jó.
2014. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én se főztem még soha gulyást, pedig három gyerekem van és még szeretem is :). Anyukám szokott csinálni, az nekem elég, el is tudnám készíteni ha muszáj lenne. De egyszerűen bele se kezdek olyanba amiről tudom hogy 2-3 óra; inkább választok olyan receptet ami fél-egy óra alatt kész, olyan is van épp elég.
2014. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Trafó1 ***** válasza:

A gulyás felhígított pörkölt krumplival, az a legegyszerűbb.


Én örülnék ha a feleségem annyit tudna főzni mint te.

2014. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!