Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » BBQ szószt lehet-e házilag,...

BBQ szószt lehet-e házilag, illetve érdemes-e készíteni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet és érdemes :-)

Leírom én hogyan szoktam készíteni, de nem írok mennyiségeket, mert érzésből szoktam:

Kevés mézet lekaramellizálok egy kicsi lábosban.

Leveszem a tűzről és adagolok hozzá mustárt, ketchup-ot, Worchester szószt, borsot ízlés szerint. Méz, mustár, ketchup nagyjából egyforma arányban van. Jól összekeverem, hagyom kihűlni és ennyi. :-) Hűtőben sokáig eláll.

2014. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet érte :-))
2014. okt. 14. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szoktam csinálni az USA -ban kaptam a receptet. Pácolni is alkalmas ,de márogatni is finom.

BBQ Mártás


Hozzávalók

2 kanál olaj

1 nagy fej vöröshagyma

4 gerezd fokhagyma

1 evő kanál mustár

4 evő kanál barna cukor

1dl sör(barna ) én itthon a soprni démont szoktam venni hozzá.

2 evő kanál worcesterchire szósz

5dl kechap


A hagymát és a fokhagymát üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a cukrot, ha elolvadt a cukor hozzáadunk mindent. Nagyon lassú tűzőn KB 45percig. főzzük.

Sült húsokhoz márogatni és hús pácolásra alkalmas:

2014. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. is jól hangzik. Erről jut eszembe, amit elsőnek írtam, hogy az én receptem is "kétfunkciós."

Szoktam arra is használni ezt a keveréket, hogy a sütés vége felé megkenem vele a csirkeszárnyat vagy oldalast. Itt szükségtelen a méz karamellizálása előre, viszont meglehet bolondítani erős pistával, vagy egy kis csilivel.

2014. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm szépen, mindenképpen megpróbálkozom vele.
2014. okt. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!