Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túl vizes grízzel lehet...

Túl vizes grízzel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Grízes tésztához pirítottam búzadarát, aztán öntöttem rá vizet, hogy megpuhuljon. De túl sok vizet tettem rá, és most megpuhult, viszont eléggé vizes. Ki lehet ezt még javítani valahogy, vagy kuka? Köszönöm
2014. okt. 22. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kevergetve fözd el belöle a fölösleges vizet, dnehogy kidobd!
2014. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyire eléggé puha? Főzelékszerű az állaga? Ha áll egy kicsit, még duzzadhat és felveszi a fölös vizet. Mert akkor még fel lehet javítani önálló étellé téve: csak adni kell hozzá néhány dolgot, ami "megbolondítja". Például: cukrot, fahéjat, mazsolát, darált diót, esetleg olvasztott vajat és kész a kaja. Tészta ilyenkor felejthető.
2014. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkét válasz jó megoldás.

Utóbbihoz, mi direktbe szoktunk un. resztelt darát csinálni, igaz jó keményre, amiből a tányérra galuskákat szaggatunk és lekvárral fogyasztjuk.

2014. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!