Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok jól bevált tortareceptet?

Írnátok jól bevált tortareceptet?

Figyelt kérdés

Már annyit kipróbáltam. De egyik sem jön fel annyira, amilyen nagy a forma :( Pedig szeretném 2-3-szor elvágni és megtölteni valamivel.

Most is készítettem egyet. Hát olyan vékonyka, hogy egyszer sem bírom félbevágni:(( Nem is tudom, mit csináljak ezzel most így :(


2014. nov. 4. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira vékony akkor süss még egy vagy két lapot. Attól függ mennyi alapanyagod van még és milyen magasra szeretnéd.
2014. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát lehet, hogy az lesz. De mennyi lisztből csináljam, hogy normális magasságú legyen? 2 kg? :)
2014. nov. 4. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként mekkora a formád? Lehet, hogy a receptekben leírt tésztamennyiség kisebb formákhoz van számolva.
2014. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ki szoktad-e kenni a forma oldalát valamilyen zsiradékkal, de próbáld ki egyszer, hogy nem kened ki. Én soha nem szoktam, nem ragad az oldalához annyira, hogy ne tudjam leszedni róla a formát biztonságosan és nem is szokott nagyon visszaesni mikor kihűl. (bár nálunk a lúdláb torta a sláger, nagyon mást még nem is sütöttem, azt pedig úgy szeretjük, ha jó krémes így csak egyszer vágom félbe, hogy sok krémet fogjon közre a két lap, egyszer csináltam orosz krémtortát, de ott annyi volt a tészta, hogy jobbnak láttam több vékonyka szeletet sütni)

Esetleg, ha nagy a forma és a tészta nagyon szétfolyik benne, akkor arányosan emeld meg a liszt, tojás egyéb hozzávalók mennyiségét, hogy több tészta jöjjön ki belőle.

2014. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
mekkora a torta formád? Mert én mindig 6 tojásból csinálom 6 kanál cukor 6 kanál liszt sütőport nem szoktam.
2014. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
de lehet az is hogy sütés közbe nyitogatod a sütőt az igazi piskótát nem hirtelen szoktam kivenni a sütőből csak lehajtom a sütő ajtaját hagyom szépen kihűlni majd kiveszem és tovább hűtöm. ha melegen kiveszed a torta formából össze esik mint a szar.
2014. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!