Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi van akkor ha a narancslekva...

Mi van akkor ha a narancslekvarba sok lett a dzsemfix?

Figyelt kérdés
Nem tudom még, hogy sok lett-e, de mi van ha igen? 4 kg narancsot vettem, annak a fele lett kb a gyumolcshus plusz kb 3-3,5 deci rostos narancsle. Plusz cukor egy csipet fahej es (mivel nemetorszagban vagyok, kisboltban talaltam csak dzsemfixet, de az nem ugyanolyan opyan, mint az otthoni, igy nem tudtam az aranyokat sem) 50 g dzsemfix. Nem tudom, hogy sok-e. De ha esetleg sok letz bele, akkor milyen lesz ha kihul?? Ehetetlenul kemeny?? :(

2014. nov. 29. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legrosszabb esetben olyan lesz mint a bolti. Összekevered kiskanállal felhasználás előtt és jó lesz. A tasakra semmi sem volt írva?
2014. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy kilo gyumolcshoz irt 25 grammot. Ketszer 25g volt egy dobozba. Remelem nem lesz rossz. Az elso narancslekvar, az elso dzsemfixhasznalat :)
2014. nov. 29. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz ehetetlenül kemény, csak egy kicsit masszívabb a szokottnál. El fog fogyni ne aggódj :)
2014. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hat remelem, mert karacsonyi ajandek lesz a baratoknak :) koszi a valaszokat :)
2014. nov. 29. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem lesz túl kemény. Ezek a fixek nem olyan erősek.


Ha mégis kemény lenne, felhasználás előtt keverd szét. Zúzd szét az összeállt állagát, és juttass bele levegőt.

Ezt gépi habverővel könnyen megteheted. Ha már eléggé szétesett, és viszonylag folyós, akkor botmixerrel is folytathatod.

Ha túl keménynek gondolod, és láthatóan nem "krémesedik" eléggé a keveréstől, akkor abba, amit rögtön fel is használsz, tegyél egy pici vizet, és azzal mixeld tovább.


Egyébként süti töltelékbe is felhasználhatod, pl bukta, oda nincs az a lekvár, ami túl kemény lenne.

2014. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy ajándék, akkor nem te használod fel...


Na mindegy, egyébként 99% hogy nem lesz nagyon kemény.

De ha mégis, majd a megajándékozott improvizál vele valamit. :)

2014. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Sütibe nehogy tedd! A zselatin kiolvad belőle, és tönkre teszi a sütit. A dzsemfixes lekvár csak enni jó.
2014. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még szerencse hogy a dzsemfixben nem zselatin van ;).
2014. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ajandek lesz, nem tudom ki mit fog vele csinalni! Mindenestre ma megkostoltam es nagyon finom lett. :))))
2014. dec. 1. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!