Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az amerikai és angol receptekb...

Az amerikai és angol receptekben használatos "cup" mérőkészletet keresek égen-földön, és sehol nem találok, pedig már a lábam lejártam miatta - esetleg van valakinek tippje rá, hogy hol tudnék ilyet beszerezni? Hálás lennék a válaszért.

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ilyesmire gondolsz?

[link]

2014. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
2014. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Több mérőpohárnak az oldalán rajta van magyar meg amerikai mértékegységben is a jelzés. Én is sok ideig kerestem ilyen mérőkészletet, mire rájöttem, hogy az itthoni mérőpohár oldalán is van "cup". :D
2014. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A cup egyébként 250 ml. Ez alapján is el tudod készíteni. Ha kávéscsésze is van a receptben, az 150 ml.
2014. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm minden kedves válaszolónak a hasznos tanácsokat, lehetőleg nem webshopból szerettem volna megrendelni, mert annak amúgy sem olcsó árát még a postaköltség is terheli, satöbbi, hanem arra gondoltam, hogy esetleg kapható valahol egy üzletben...


olyan mérőpoharam nekem is van, nem is egy, amin jelölve van a "cup" mértékegység is, pl a kenyérsütőgépemhez is van, de szerettem volna egy olyan készletet, amiben nem kell méricskélnem, hanem a receptek szerint villámgyorsan és egyszerűen csak kiszedem aszükséges hozzávalókat, anélkül, hogy nézegetnek kellene, hogy mennyi kell még a rovátkáig, vagy vissza-visszaöntögessem, ha túl sok lett.... biztosan értitek ;) az amcsi receptekben olyan egyszerűen kezelik ezeket a kis mérőkanalakat, hogy megirigyeltem tőlük ;) na meg az igazság az, hogy ha mindenképpen méricskélnem-centizgetnem kell, akkor már egyszerűbb a digitális mérleget elővennem - én pedig éppen ezt szeretném elkerülni...


természetesen mindenkinek megy a zöld kezecske, köszi szépen még egyszer a válaszokat! :)

2014. dec. 3. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Amit az elso linkelt az pont az, amire neked szukseged van, miert pontoztatok le a valaszat?


eBayrol fillerekert (na jo nem filler, hanem kb. 5-600 forint) kapsz (ingyen postakoltseg) csak arra meg varni kell heteket.

2014. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

időközben meg is oldódott a problémám, kaptam egy remek tippet privátban, amit megosztanék, hátha egyszer más is keresne ilyesmit:


már el is mentem, és meg is vettem abban a bizonyos kék csíkos emblémás, gazdaságos hipermarketben egy saját márkás példányt, kemény 385 Ft-ért!!!! pontosan így néz ki, mint a mellékelt képen, csak sötétebb lila az 1 cup, 1/2 cup, 1/3, 1/4 és 1/8 cup, a kis kanál-mércék pedig pink színűek, van belőlük 6 db (több, mint az ikeás készletemben), ez pedig már grátisz volt nekem; de nagyon örültem neki, hiszen ilyen potom árra végképp nem számítottam... :)


[link] (így néz ki)

2014. dec. 4. 01:48
 8/8 A kérdező kommentje:
én aztán mindenkit felpontoztam, ahogyan most téged is, és ismételten csak megköszönni tudom a válaszokat... :)
2014. dec. 4. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!