Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szalagos fánkot mennyi ideig...

Szalagos fánkot mennyi ideig kell sütni? Tudom hogy forró olaj ne barnuljon stb de kinek mennyi idő kb egyik másik oldala?

Figyelt kérdés
maszatka ha olvasod írd le lécccike
2010. febr. 1. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt még nem mértem le időre, de kb. egy perc az egyik oldala (fedő alatt)és fél perc a másik (már fedő nélkül). aztán ahogy egyre többet sütök egyre forróbb lesz az olaj és a sütési idő úgy rövidül, úgyhogy erre majd figyelj :D
2010. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ja, és nem maszatka voltam, de remélem tudtam segíteni.
2010. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1-2 perc egy-egy oldala, míg szép aranyszínű nem lesz.:) Én fedő nélkül sütöm, hogy szem elött legyenek. Meg azért is mert a lecsapódó pára komoly égési sérüléseket okozhat!!!

maszatka

2010. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Sütöttél már fánkot? Hogy sikerült?

maszatka

2010. márc. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szia sütöttem:-) hát. olyan lett hogy a fánk egyik felén volt szalag, a másikon nem, de nagyon finom volt, mint a nagymamámé
2010. márc. 3. 11:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Bőven tettél olajat az edénybe???

Akkor nem szokott sikerülni a szalag rendesen, ha nem elég sok az olaj.

annyit kell beleönteni, hogy lebegjen a tészta, és ha ügyes voltál a tésztával, akkor neked csak akkor kell hozzáérni a fánkhoz, amikor ki kell szedni, mert megsült. :)Ez annyit jelent, ha szépen kelt a fánk és sok az olaj az edényben, akkor magától átfordul a másik oldalára sütés közben. Akkor a recept az tuti, már csak a sütés módján kell ennyit változtatni és akkor még tutibb lesz.:D

maszatka

2010. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azért leírhatnád a te receptedet is maszatka, hátha azzal jobban menne:-)
2010. márc. 4. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!